Bursa
Çok Bulutlu
17.9°
Lifebursa.com - Bursa ve Türkiye'den son dakika haberleri

Otomobiliyle savaş uçağına çarptı!

Dünya , 13 Mart 2021 Cumartesi, 10:31

Akşam saatlerinde duyulan patlamanın ardından alevler yükseldi, neler olup bittiğinin ortaya çıkması ise şok etkisi yarattı. Otomobilin kullanılamaz hale geldiği kazada, jet motorundan ciddi hasar aldı.

Otomobiliyle savaş uçağına çarptı!

Doğu Avrupa ülkesi Ukrayna'da dünyada eşine çok az rastlanan bir trafik kazası yaşandı, bir otomobille bir savaş uçağı akşam saatlerinde çarpıştı. Olayın fotoğrafları sosyal medyada ışık hızıyla yayıldı.

Ukrayna medyası, bir yüzbaşının sarhoş şekilde direksiyonuna geçtiği otomobilini 10 Mart Çarşamba günü akşam başkent Kiev yakınlarındaki Vasilkov Hava Üssü'ne doğru sürdüğü bildiriliyor.

Yüzbaşının kullandığı araç MiG-29 jetine çarptı, hemen ardından bir patlama meydana geldi. Patlamanın hemen ardından çıkan yangında hem uçaktan hem otomobilden alevler yükseldi.

Olayın fotoğrafları sosyal medyada paylaşıldı ve anında büyük bir yankı buldu. Yerel medya, motorunun ciddi şekilde hasar aldığını aktarıyor. Subayın otomobili ise kullanılamaz hale geldi.

Kazanın ardından soruşturma başlatan Ukrayna yetkilileri, çarpışmayı hafif yaralarla atlatan subayın alkollü bir şekilde aracıyla hava üssüne nasıl girdiğini bulmaya çalışıyor.

Sovyetler Birliği'nin havalandırdığı MiG jetleri, 1983 yılından bu yana SSCB ve Rusya döneminde en çok üretilen savaş uçağı özelliğini taşıyor. Halihazırda 20'yi aşkın ülke MiG-29'a sahip.