Bursa
Hafif Sağanak Yağışl
17.4°
Lifebursa.com - Bursa ve Türkiye'den son dakika haberleri

"Oyuncularım, bunun büyük bir savaş olacağını, acı çekeceğimizi bilmeli"

Spor , 04 Mayıs 2021 Salı, 10:34

İspanyol menajer, oyuncularından PSG rövanşının zorluklarına hazır olmalarını istiyor.

"Oyuncularım, bunun büyük bir savaş olacağını, acı çekeceğimizi bilmeli"

UEFA Şampiyonlar Ligi yarı finalinde yine muazzam bir randevu bizi bekliyor. Manchester City ve Paris Saint-Germain, rövanş mücadelesinde bu akşam karşı karşıya geliyor.

Dev maç öncesi gözler yine hocaların üzerindeydi. Manchester City Menajeri Pep Guardiola, İngiliz kulübünün tarihte ilk kez Şampiyonlar Ligi'nde final oynama şansını kaçırmaması gerektiğini söyledi.

Barcelona ile bu kupaya iki kez uzanan İspanyol menajer, takımının tüm sezondaki gibi bir özgüvenle sahada olmasını istiyor.

Karşılaşma öncesi düzenenen basın toplantısında konuşan Guardiola, şunları söyledi:

"Kendi oyunumuzu oynayarak bu fırsatı kaçırmak istemiyoruz, iyi olacağını hissediyorum.

"Oyuncular bunun büyük bir savaş olacağını, acı çekeceğimiz anların yaşanacağı zorlu bir oyun olacağını anlamalılar, ancak iyi tepki vereceğimizden ve kendimizi göstereceğimizden oldukça eminim.

"Yapabileceklerini gözlerinde canlandırmaları gerekiyor. Yapmamız gereken, son yedi ayda yaptıklarından farklı değil, oraya gidin, oyunumuzu oynayın ve kazanın.

"Özel bir şey talep etmeyeceğiz. Premier Lig'de, PSG ile aynı seviyede zorlu maçlar yaşadık.

"Paris'teki ikinci yarıda oynadığımız gibi bir oyunu, rövanşta 90 dakika boyunca oynamayı beklemiyorum. Oynamak istediğimiz yerde, ne kadar hızlı oynadığımız, oldukça önemli olacak.

"Bundan sonrası oyunculara ait. Hepimizde, hayatımız boyunca güzel bir şey yapma ve sonsuza dek hatırlanma arzusu var. İleriye doğru bir adım atmalıyız ve oyuncular, takımın oyunu kazanmasına bireysel olarak yardım etmeliler.

"Tecrübelerime göre, yarı finaller her zaman zordur, ilk maçın sonucuyla oynarsınız, finali düşünürsünüz, yapmanız gereken şeyi unutabilirsiniz.