Bursa
Çok Bulutlu
12.2°
Lifebursa.com - Bursa ve Türkiye'den son dakika haberleri

Özlemiştik bu tabloyu

Bursaspor , 02 Eylül 2020 Çarşamba, 12:46

Bursaspor’un 28. Başkanı olan Erkan Kamat, muhasebe müdürü ve kulüp avukatının olmaması nedeniyle pazartesi günü mazbatasını almamıştı.

Özlemiştik bu tabloyu
Muhasebe bilgisayarları açıldı. Kulübün hesapları sabahlara kadar incelendi. Sonuçlanan hesaplar kontrolden sonra Erkan Kamat mazbatasını aldı.

Şaşırdım(!) Mesut Mestan oradaydı. Hatta çok sevdiğim yönetici arkadaşlarıyla gelmişti. Birde beni en çok şaşırtan olay 20 Ağustos’ta görevine son verilen Muhasebe Müdiresi Müzeyyen Kahraman’ın da oraya gelmeseydi.

Keşke Mesut Mestan, onların görevine son vermesine karşın, keşke hem Müzeyyen Kahraman, hem de kulübümüzün avukatı bu devir teslim törenine katılsaydı, bunları da yaşamamış olsaydık.

Mesut Mestan’ın en ilginç sözleri ise merhum İbrahim Yazıcı’nın resimlerini kendilerinin indirmediğini söylemesiydi. Ancak toplantı odasına yaptırdığı fotoğrafta kendi görünen resimlerinin bulunması da benim dikkatimi çekti.

Sadece benim mi? Tabii ki hayır. Başkanlık odasına giren herkesin dikkatini çekmiş.

Devir teslim sonrasında Bursaspor’un özüne dönüşüne tanıklık ettik.

Mesut Mestan’ın ısrarla Bursalı teknik adama güvenmemesi nedeniyle getirilemeyen Mustafa Er’e yeni Başkan Erkan Kamat güvendi. Sonuçta Bursaspor’un altyapısından yetişen, yeşil-beyazlı formayı giyenler takımın teknik kadrosunda görev aldılar.

Kolları sıvadılar.

Allah utandırmasın diyeceğim.

Ancak beni burada üzen tek olay ise, gerçek Bursasporlu olan iki isim, antrenör Musa Öztürk ile Sportif Direktör Mustafa Göndem’in görevine son verilmesi oldu.

En azından Musa Öztürk, kulübe trilyonlar kazandıran oyuncuları yetiştiren teknik adamlardan biri olmasıydı. Bence hem Musa Öztürk hem de Mustafa Gönden’i ayrı ayrı yerlerde değerlendirmek, kelimenin tam anlamıyla öze dönüşün tam işareti olurdu.

Ligin başlamasına kısa süre kaldı.

Transfer tahtasının kapalı olması nedeniyle bu kadro ile yola devam edeceğiz.

Protesto çeken oyuncularla bir araya gelip sorunlarını çözebilirsek, bu sezon için ben gerçekten umutlu olurum.