Lifebursa.com - Bursa ve Türkiye'den son dakika haberleri

Pandemi sıkıntı yaratacak

Bursaspor , 04 Eylül 2020 Cuma, 11:22

Pandemi sıkıntı yaratacak
Sağlık Kurulu gerçekten çok iyi önerilerde bulunuyor.

AVM’leri açmayın. Düğün salonları açılması için zaman doğru değil. Turizmi açmak sıkıntı yaratır. Spor Müsabakalarını oynatmayın.”  diyerek önerilerde bulunmuş, ancak hiçbir öneri dikkate alınmamıştı.

Sağlık Kurulu, “İlk yarı sonuna kadar maçlar seyircisiz oynatılsın” dedi ve TFF yönetimi bir anda bu karara balıklama atladı ve ‘maçlar seyircisiz’ oynanacak diye alel acele bir karar aldı.

Maçlar oynanmayınca, taraftarlar tribünlere gelmeyince de kulüpler sponsor bulmakta zorlanıyor.

Kombine bilet satamıyor.

Yani alınan bu kararlarla kulüpler ülkemizde adeta iflasa sürükleniyor.

Yayıncı kuruluş, satış yapamıyorum diyerek ödeyeceği paraları sürekli düşürüyor.

Yayın geliri azalıyor. Kulüplerin satış mağazaları sinek avlıyor. Parasız kalan kulüplerin özellikle Süper Lig’de mali kriterleri umursamadan  oyuncu transferleri yapıyorlar. Hatta yabancı oyuncuları bile yasaların üzerine çıkıyor.
Ancak Türkiye’nin Futbol Federasyonu kış uykusundan uyanmıyor ve hiçbir hareket yapmıyor.

Oysa aynı TFF, alt liglerde mücadele eden Anadolu takımlarının gözünün yaşına bile bakmıyor.

Bursaspor’un transfer tahtası kapalı. -3 puan söylenip duruyor.

Sahi aklıma bir şey takıldı;

İlk yarı maçlar seyircisiz oynanacak. Buna tamam.

İkinci yarı maçlar seyircili oynanırsa, ilk yarıda oynamam maçlardaki mali kayıpları TFF mi karşılayacak, yoksa maçlardaki hasılatlar nasıl paylaşılacak onu merak ediyorum.

Bursaspor 12-13 bin seyirci ortalamasına oynarken, diğer takımların 100-500 kişi arasında seyirciye oynuyor. Maç gelirleri, nasıl bir paylaşımla dağıtılacak. Yoksa sadece ev sahibi takımlar mı hasılat alacak. Bu işin içinden nasıl çıkılacak doğrusu çözebilmek zor.

HAFTA BOŞ GEÇMEMELİ

Bugün Karababey Birlikspor AŞ ile Bursaspor’un bir hazırlık maçı vardı. Ancak Karacabey ekibinin bir çalışanında Covit-19 tespit edilince karşılaşma sağlık gerekçesiyle iptal edildi.

Mustafa Er’in ilk kez bir maçta oyuncularını göre fırsatı kayboldu.

YÖNETİM HIZLI BAŞLADI

Erkan Kamat Başkanlığındaki Bursaspor Yönetim Kurulu, gerçekten hızlı bir başlangıç yaptı. Mesut Mestan yönetiminin para gitmesin diye saha bakımcılarını da ücretsiz izne çıkarınca, hem Özlüce, hem stat, hem de Vakıfköy’deki çim zeminli sahalar sadece birer kişi ile bakım yapıldı.

Tabii ki ekim yapılması gereken aylarda ekimler yapılamayınca sahaların durumları gözle görüldüğü gibi hiç iç açıcı değil.

Tüm Bursalılar, belediyeler BTSO, sivil toplum kuruluşları herkes, artık Erkan Kamat ve yönetimine maddi ve manevi destek vermeleri gerekiyor. Özellikle forma sponsorlarının bir an önce netleşmesi de şart.

Haydi Bursalı sanayiciler, iş insanları Bursaspor sizlerin maddi desteğini bekliyor