Bursa
Parçalı Bulutlu
12.6°
Lifebursa.com - Bursa ve Türkiye'den son dakika haberleri

Pandemi sürdüğü müddetçe

Bursa , 14 Ocak 2021 Perşembe, 19:09

Türkiye'de covid-19'a karşı aşılama faaliyetlerinin başlatıldığını belirten Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Bursa'da sürecin kolaylaştırılması ve başarıya ulaşması için ellerinden geleni yapmaya hazır olduklarını söyledi.

Pandemi sürdüğü müddetçe

Covid-19 süreci boyunca Bursa'da her aşamada vatandaşın yanında olduklarını, ihtiyaç hisseden tüm kamu kurumlarına gereken her türlü desteği verdiklerini kaydeden Başkan Aktaş, "Pandemi devam ettiği müddetçe desteklerimiz de vatandaşımızla birlikte olacak. Başta Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere devletimizin ilgili birimlerinin aldığı kararlar var. Bu kararlara uyarak, inşallah en kısa zamanda özlediğimiz günlere dönüş yapacağız" dedi. Alınan tedbirler nedeniyle Bursa'da covid-19 vakalarında önemli oranda düşüş yaşandığını kaydeden Başkan Aktaş, "Bu anlamda sayın bakanımızın da övgülerine mazhar olduk. Gayet iyi gidiyoruz. Taviz vermeden süreci devam ettirmemiz gerekiyor. Aşı uygulamasına dün akşam başlandı. Aşının yaygınlaşması, aldığımız tedbirler ve tıbbî gelişmelerle beraber inşallah süreç daha iyi olacak" diye konuştu.

İSTİKLAL MARŞI AŞKINA

Başkan Aktaş, konuşmasında, 2021 yılında Bursa'da İstiklal Marşı, Mehmet Akif Ersoy ve Kurtuluş Savaşı dolayısıyla farklı faaliyetler tertip edeceklerini vurguladı. Bu konuda TBMM'de karar alındığını ve 2021'in 'İstiklal Marşı Yılı' olarak kabul edildiğini belirten Başkan Aktaş, "Türkiye genelinde olacağı gibi Bursa'da da 'alınan bu karar doğrultusunda' farklı programlara ev sahipliği yapmış olacağız" şeklinde konuştu. Büyükşehir Belediye Meclisi'nde 'ayın vatandaşı olarak' Uludağ'ın zirvesinde yıpranan Türk bayrağını yenisiyle değiştiren Mesut Ceylan, Yüksel Esen ve Hüseyin Aktaş seçildi. Başkan Aktaş, cesur dağcılara Türk milletinin bağımsızlığını temsil eden bayrağa gösterdikleri saygı nedeniyle teşekkür ederek, birer plaket takdim etti.