Lifebursa.com - Bursa ve Türkiye'den son dakika haberleri

Periler yapılanıyor

Spor , 26 Haziran 2020 Cuma, 18:03

Türkiye Kadınlar Basketbol 1.Ligi’nde Bursa’ya temsil eden tek takım olan Bursa Büyükşehir Belediyespor, beyaz sezonun ardından yeniden yapılanabilmek için çalışmalara başladı.

Periler yapılanıyor
Öncelikle iç transfere yönelen yeşil beyazlılar dış transferde de hamlelere başlamış. Duyum aldığım haber kaynaklarıma göre, Basketbol Şubesi Sorumlusu Yunus Emre Gelen ile Mansur Dergah Alkan, Büyükşehir Belediye Başkanı Ali Nur Aktaş ile yaptıkları görüşmelerin ardından kolları sıvamış.

Bursa Büyükşehir Belediyespor Kadın Basketbol takımı baş antrenör Murat Alkaş ve teknik ekip ile yola devam kararı aldıktan sonra, iç transferde önemli adımlar atmışlar.

Kaptan Gülşah Çelebi ile el sıkışılmış. Ardından Sude, İlemnur, Gizem, Gülcan, Ayşe Kadın Gülen, alt yapıdan Pelin ile el sıkışılmış. Alt yapıdan yetişen ve geçtiğimiz sezon başarılı olan Ferda ile görüşmeler devam ediyor. Sanıyorum bu transferde önümüzdeki hafta netleşir.

Bu arada yeşil beyazlılar dış transferde de hamlelere başladı. 2 yıl önce Bursa Büyükşehir Belediyespor forması giyen Şaynur Tozlu ile görüşmeler sürüyor. Galatasaray alt yapısından yetişen ve Kanada’dan dönen Yağmur Bul ile söz kesildi.

Bu arada kulübün yapısını bilen oyuncularla da yöneticilerin temasları sürüyor.

Bu arada bir duyum da yabancı konusunda aldım.

Bursa Büyükşehir Belediyespor, geçtiğimiz sezon Çankaya Üniversitesi’nde forma giyen Sasha Samolia Goodlett ile anlaştı. Siyahi pivot, pandemi sonrasında yeşil beyazlılarla anlaşırken, geçen sezon aldığı ücretten büyük fedakarlık yaptığını öğrendim.

Beyaz sezonda, Amerikalı pivotta sorun yaşanmamış olsaydı, sanıyorum Bursa temsilcisi ligi en üst sırada tamamlamış olurdu.

Elbette çalışmalar bunlarla sınırlı değil. Pandemi sonrasında, kulüplerin basketbola bakış açıları ne olacak o önemli.

Ancak Bursa Büyükşehir Belediyespor’da hedef sezon sonunda en üst lige yükselebilmek olacaktır.

Geçtiğimiz sezonun özellikle son bölümündeki hırsı ve kazanma arzularını sahaya yansıtırlarsa, Büyükşehir Perileri hedefine ulaşırlar.

Şunu da unutmamak gerekir, Bursa ekibi seyirci desteğini de yanında bulursa sanıyorum bu hedefine ulaşır.