Bursa
Parçalı Bulutlu
15.9°
Lifebursa.com - Bursa ve Türkiye'den son dakika haberleri

Pınar Gültekin cinayetinde flaş gelişme

Gündem , 24 Eylül 2020 Perşembe, 12:58

Muğla’da üniversite öğrencisi Pınar Gültekin’in Cemal Metin Avcı tarafından canice öldürülmesine ilişkin soruşturmada film ve klip yönetmeni Bedran Güzel’in de ifadesinin alındığı ortaya çıktı.

Pınar Gültekin cinayetinde flaş gelişme
Türkiye'yi sarsan olayda yeni ortaya çıkan bilgiye göre, Bedran Güzel’in ifadesi Pınar’ın kaybolmasından iki gün sonra, 18 Temmuz’da alınmış.

Pınar ile onu öldüren Cemal Metin Avcı’nın ‘Cüce’ adlı barında tanıştıklarını anlatan Güzel, Hürriyet gazetesinden Musa Kesler'in haberine göre, ifadesinde şunları söyledi:
“Ben İstanbul’da yaşıyorum. Son bir buçuk aydır da Akyaka’ya gelip gidiyorum. Pınar’ı 3 veya 4 haftadır tanıyorum.

Cüce Bar’da tanıştık. Cüce Bar’da arkadaşlarla oturuyorduk (Kaybolmadan önceki çarşamba akşamı). 23.50 civarı Pınar da yanımıza geldi.

"Aynı savunma"
Birlikte oturduk. Sonra benim arabamla Akçapınar’a gittik. Orada tost yedik ve geri döndük. Pınar’ı otelinin önünde bıraktım.

Evinin o civarda olduğunu biliyordum. Ben de kendi kaldığım otele gittim. Pınar sonrasında perşembe günü 10.27 sıralarında bana ‘Akyaka’nın yeni kayıtçısı, günaydınlar efendim!’ diye mesaj atmış.

Ben de aynı gün 12.15’te ‘Günaydın’ diye cevap yazdım. Pınar’ı 17.45 sıralarında aradım ancak telefonuna ulaşamadım. Sonra Whatsapp’tan ‘Aradım, telefon kapalı’ diye mesaj attım.

Ancak mesajım ona ulaşmadı. O saatten sonra da onunla konuşmadım ve görüşmedim. Bugün itibarıyla olan bitenden haberim oldu. Bildiklerim bu kadar.”Muğla'da kaybolan 27 yaşındaki üniversite öğrencisi Pınar Gültekin'in cansız bedeni Menteşe ilçesindeki ormanlık alanda bulunmuştu.

Polisin güvenlik kameralarını izledikten sonra şüphelendiği, Gültekin'in eski erkek arkadaşı olduğu belirtilen Metin Avcı gözaltına alındıktan sonra çıkarıldığı mahkeme tarafından 'canavarca hisle ve eziyet çektirerek kasten öldürmek' suçlamasıyla tutuklanmıştı.

Avcı cinayeti itiraf ederek, Gültekin ile barışmak amacıyla buluştuğunu ancak başkasıyla birlikte olduğunu öğrendiğinde "kıskançlık krizine" girip öldürdüğünü, pişman olduğunu anlatmıştı.

Gültekin'in Adli Tıp Kurumu'ndaki otopsinin ardından yakınlarına teslim edilen cenazesi, memleketi Bitlis'in Hizan ilçesinde toprağa verilmişti.

DHA'ya konuşan baba Sıddık Gültekin, "Canavarca, adice bir katil zanlısı vahşice öldürmüştür. Muğla'da bir sene içinde üçüncü vaka oluyor" demişti.