Bursa
Hafif Sağanak Yağışl
13.5°
Lifebursa.com - Bursa ve Türkiye'den son dakika haberleri

Polisimizi şehit eden hain teslim oldu!

Gündem , 31 Mayıs 2020 Pazar, 17:06

Diyarbakır'da dün 'dur' ihtarına uymayıp açtığı ateşle polis memuru Atakan Arslan'ı (31) şehit eden M.E.C. (25) teslim oldu.

Polisimizi şehit eden hain teslim oldu!
Dün 5 Nisan Mahallesi'nde devriye gezen polislerin belinde tabanca görmesi üzerine kimlik sormak istediği F.A. (20), M.A. (23) ve M.E.C. 'dur' ihtarına uymayıp kaçtı. Şüphelilerden M.E.C. yanındaki tabancayla ateş açtı. Açılan ateşte kurşunun isabet ettiği polis memuru Atakan Arslan yaralandı. Yaralı polis memuru kaldırıldığı özel hastanede doktorların çabasına karşın kurtarılamadı. Şüphelilerin yakalanması için hava destekli operasyon düzenleyen polis, F.A. ve M.A.'yı Şilbe Mahallesi'nde yakaladı. Diğer şüpheli M.E.C. ise bu sabah Bağlar Polis Merkezi'ne gidip teslim oldu. Gözaltına alınan şüphelinin işlemleri devam ediyor.

SUÇ DOSYALARI KABARIK ÇIKTI

Diyarbakır'da, dün 'dur' ihtarına uymayıp, açtığı ateşle polis memuru Atakan Arslan'ı (31) şehit eden ve gözaltına alınan M.E.C. (25) ile F.A. (20) ve M.A.'nın (23) emniyetteki işlemleri sürüyor. Şüphelilerin 'kasten yaralama', 'gasp', 'hırsızlık', 'uyuşturucu madde bulundurma', 'resmi belgede sahtecilik', 'ateşli silah ve bıçak bulundurma' gibi çok sayıda suçtan kayıtlarının olduğu öğrenildi.