Bursa
Parçalı Bulutlu
10.6°
Lifebursa.com - Bursa ve Türkiye'den son dakika haberleri

Rahat uyu Mesut abi

Bursaspor , 03 Ağustos 2020 Pazartesi, 09:43

Mesut Şen, Bursaspor’umuzun sembol ikilisinden birisiydi.

Rahat uyu Mesut abi
Ersel Altıparmak abiyi ise daha önce kaybetmiştik.

Bayramdan önce, fenalaşan kaptan Mesut Şen abimizle ilgili olarak ilginç gelişmeler yaşanmıştı.

Kanser olan Mesut Şen abi fenalaşmış, eşi Bursaspor Kulübü Başkanı Mesut Mestan’ı destek ve ambulansla hastaneye götürülmesi için aramış ancak olumlu cevap alamamıştı. Diğer yöneticiler de aranmış ancak telefonlar nedendir bilinmez açılmamıştı.

Sonrasında ise gazeteci Engin Aksöz’ü haber için aramış, sonrasında da devreye Eskimeyen Kramponların kurucusu Mehmet Ceylan devreye girmişti.

Bursasporlu Profesyonel Futbolcular Dayanışma Derneği de başkan Ahmet Suphi Evke ile yönetim kurulu üyeleri devreye girince Mesut Şen abimize, Bursa Şehir Hastanesi yoğun bakımından ancak yer bulundu.

Bursaspor’un sembolleşen bir ismine en azından yönetimin sahip çıkmaması benim içimi acıttı.

Ben Mesut abiyi Bursaspor’da forma giydiği ilk yıllardan tanırım. Akrabam olan rahmetli eczacı Erdoğan Akaltun’un orada tanımıştı. Sonrasında maçlarını Atatürk Stadı’nda, antrenmanlarını ise Merinos Stadı’nda izlemiştim.

Mesut Şen’in Bursa’da oynanan Fenerbahçe karşılaşmasında o meşhur çalımını atıp, rahmetli Yılmaz ile Levent’i kafa kafaya çaptırmasını inanın unutamam.

Sonrasında Beşiktaş’a transferi olmuştu. Ama o sonrasında kendisine sahip çıkan Bursa’dan kopamamış ve geri dönmüştü.

Sonrasında Mesut abi ile Vakıfköy Orhan Özselek Tesisleri’nde antrenörlük yaptığı yıllarda yıllar da bir arada oldum. Müthiş sevecen, yardımcı, tam bir arkadaş canlısıydı.

Böylesine karşısındaki insanı kırmamak için büyük çaba harcayan birisini kaybetmek beni derinden üzdü.

Bayramın ilk günü Teksas’ın eski tribün liderlerinden Emin Karaca bayramlaşmak için aramıştı. Emin Karaca, “Mesut abiyi Şehir Hastanesi’nde ziyaret ettim. Durumu hiç iyi değil. Eski takım arkadaşlarını, Nezihi Tomuncuk, kaptan Byhan ve diğer arkadaşlarını toparlayıp ona bir moral ziyareti yapmayı planlıyorum” demişti. Bende elimden gelen yardımı yapacağına dair söz vermiştim.

Ama, bugün vefat haberini alınca çok yıkıldım.

Sözlenecek tek söz, ‘Allah, gani gani rahmet Eylesin. Mekanı Cennet olsun’ diye düşündüm.

Efsane Kaptan Mesut Şen’in cenaze namazı bugün 16.30’da ikindi namazından önce Ulu camii de kılınacak namazın ardından Emirsultan Mezarlığına defnedilecek.