Bursa
Çok Bulutlu
22.8°
Lifebursa.com - Bursa ve Türkiye'den son dakika haberleri

Rapor içimi kararttı

Bursaspor , 24 Ağustos 2020 Pazartesi, 12:19

Rapor içimi kararttı
“Vay be şampiyon Bursaspor ne hale gelmiş’ demek ve sert önlemler almak gerek.

Mesut Mestan ve yönetimi bir yıl boyunca görev yaptı.

Ali Ay’ın görevi bırakması için evine baskına gidenler, şimdi yeniden onu başkan yapmak için düğmeye basmıştı ama Erkan Kamat’ın adaylığı bazılarının tüm planlarını alt üst etti.

Dün olağanüstü genel kurulun ilki vardı.

2066 kişinin gelmesi bekleniyordu. 703 kişi geldi. Gelenlere gerçekten teşekkür etmek gerekir. Sonuçta Bursaspor kulübü gelmeyen üyeleri nedeniyle gerçekten çok büyük bir zaman kaybı yaşadı.

Bağımsız Denetleme Kurulu Başkanı Tayfur Serdar Güllülü’nün dün sosyal medyadan paylaştığı ‘raporu’ inceleyince inanın içim karardı.

Merhum başkan İbrahim Yazıcı’dan sonra göreve gelen başkanlar, bu kadar çok futbolcu satmalarına, kulübe milyonlarca Euro, dolar girmesine karşın kulübü nasıl böyle bir borç batağının içerisine sokmuş, mahkemelerde kendilerini nasıl aklamışlar çözemedim.

Sorumsuz yönetimler ve bir yıl boyunca hiçbir çalışanına ücret ödemeyen bir Mesut Mestan yönetimi.

İnanın tabloya baktıkça benim içim karardı.

Hep birlikte bu açmazdan kurtulabilmek için Erkan Kamat ve yönetimine Bursa kenti olarak sahip çıkmak zorundayız. Yoksa bu mali tablolar sonrasında tribünlerin de birbirleriyle kavgaya girdiğini gördükten sonra umudum azaldı.

Olmayan kongre sonrasında yaşanan ve tüm Türkiye’ye bir kez daha rezil olduğumuz olay sonrasında artık hiç iyimser düşünemiyorum.

Siyasi desteğin olmadığını  sürekli yazıyoruz.

Siyasiler gelip kulübü yönetsin, teknik direktör getirsin, futbolcu getirip, götürsün istemiyoruz.

Bir türlü bitirilemeyen Bursa Büyükşehir Belediyesi Stadı’nın tamamlamasını, çevre düzenlemesi için gerekli çalışmalara artık son noktayı koymasını, kulübe gelir getirecek olan ve yıllardır boş duran dükkanların sorunlarını çözmesini, stadın isim hakkı, forma reklamı için Bursaspor’a destek olmasını istiyoruz.

Bunlar sağlanmadığında inanın göz bebeğimiz Bursaspor, komşu iller takımları Eskişehirspor, Kocaelispor, Sakaryaspor, en alt liglere kadar düşer. Hatta Gaziantepspor, Mersin İdman Yurdu, tarihin tozlu rafları arasına girer.

TAHTA KAPANMAMASI GEREK

Türkiye Futbol Federasyonu bana göre liglerdeki kulüplere çifte standart uygulaması yapıyor Transfer Tahtasıyla ilgili olarak.

Bakıyorum, Süper Lig’de gırtlağına kadar borcu olan, bütçelerinin çok çok üzerinde transfer yapan kulüplere hiçbir ceza verilmezken, transfer yasağı getirilmezken, bir alt lig olan TFF 1.Lig’de kulüplere neden transfer tahtasını kapatma cezası verilip, puan silinmesi yapılıyor çözebilmek mümkün değil.

Gerçekten TFF, tüm liglerine eşit muamele yapmak zorunda.

Yoksa MHK gibi oturdukları koltuğu bırakmaları şart.