Bursa
Çok Bulutlu
10.8°
Lifebursa.com - Bursa ve Türkiye'den son dakika haberleri

Rasim Öztekin'in eşi Esra Kazancıbaşı'dan Demet Akbağ'a sert yanıt

Magazin , 15 Mart 2021 Pazartesi, 13:54

Usta sanatçı Rasim Öztekin, geçtiğimiz hafta kalp hastalığı nedeniyle hayatını kaybetti. Tüm Türkiye'yi üzüntüye boğan acı haberden sonra Demet Akbağ, "Pandemi sebebiyle olması gereken bir ameliyatı galiba ihmal etmiş" açıklamasını yapmıştı. Öztekin'in eşi konuyla ilgili açıklama yaptı.

Rasim Öztekin'in eşi Esra Kazancıbaşı'dan Demet Akbağ'a sert yanıt

Oyuncu Rasim Öztekin geçirmiş olduğu kalp krizi sonrası tedavi gördüğü Dr. Siyami Ersek Göğüs Kalp ve Damar Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde 62 yaşında hayatını kaybetti.

8 Mart'ta hayata veda eden Öztekin'in cenazesi, Ses Tiyatrosu'nda düzenlenen törenin ardından Zincirlikuyu Mezarlığı'na defnedildi.

Ünlü oyuncu Demet Abağ, Öztekin'in vefatı sonrasında çarpıcı bir açıklamada bulundu. Akbağ, "Çok kötü bir gün geçirdim, çok ağladım. O yüzden söylenecek bir şey yok. Çok genç kaybettik Rasim'ciğimi. Çok üzgünüz hepimiz. Kalbi zaten problemliydi. Bir de Kovid-19 sebebiyle olması gereken bir ameliyatı da galiba ihmal etmiş. Kalp krizi, aramızdan aldı onu" ifadelerini kullandı.

"HABERLER ASILSIZDIR"

Rasim Öztekin eşi Esra Kazancıbaşı, Demet Akbağ'ın bu sözlerine sert bir yanıt verdi. Akbağ'ın eşiyle ilgili açıklamasını yalanlayan Kazancıbaşı şunları ifade etti:

"Her yaştan, her kesimden insanın 'ağabey' diye hitap ettiği eşim Rasim Öztekin, mizahın, toplumsal hoşgörünün ve saygının sembolü olduğu kadar, pandemi döneminde de sağlık kontrollerini asla aksatmayarak örnek davranış sergileyen hastalardan biriydi. Bu konuda ortaya atılan asılsız iddiaların, onu seven, rol modeli olarak gören milyonlarca hayranına sağlık konusunda yanlış örnek teşkil edebileceğinin kaygısıyla bu bilgilendirmeyi kardiyoloji doktorunun açıklamalarıyla birlikte yapma gereği duydum...

Medyada yer alan asılsız bazı haberlerin aksine en son 30 Ocak'ta kalp kontrolünden geçmişti. Kan-idrar testlerinin, elektro ve EKO çekiminin yanısıra kalp pil kontrolü de yapılmıştı. Yine geçtiğimiz Haziran ayında geçirdiği önemli ritm bozukluğunun tedavisi için kalbine şok tedavisi uygulanmıştı...

DOKTORUNUN AÇIKLAMASINI DA PAYLAŞTI

Esra Kazancıbaşı Öztekin, eşinin doktoru Prof. Dr. İzzet Erdinler'in bu konuyla ilgili açıklamasını da paylaştı:

"Sevgili hastam Rasim Öztekin'i ilk kez 2009 yılında kalp yetersizliği ve zatürre nedeni ile Siyami Ersek Hastanesi'nde gördüm. Kalp yetersizliği için ilaç tedavisine ek olarak üç telli Biventriküler ICD takıldı. Son bir yılda ritim bozukluğu için ilaç ve şok tedavisi uygulanmış, kontrolleri düzenli olarak yapılmıştır..."

AMELİYAT DEĞİL, KONTROL ANJİYOSU

Esra Kazancıbaşı Öztekin, "Prof. Dr. İzzet Erdinler'in de belirttiği gibi önerilen işlem bir ameliyat değil, kontrol amaçlı anjiyoydu. Ancak acil anjiyo gerektiren bir sıkıntısı, bulgusu olmadığından sadece kontrol amaçlı olarak planlanan bu anjiyoyu Rasim, zaruri bir durum olmadığı için COVID-19 aşısı olduktan sonra yaptırmak istiyordu. İddia edilenlerin aksine önümüzdeki günlerde yani pandemi döneminde anjiyo da olacaktı. Eşimin 2009'da geçirdiği çok ciddi, yaşamsal riski yüksek ve 2,5 ayı çoğunlukla yoğun bakımda geçen hastane günlerinde savaş verdiği ileri kalp yetmezliği tablosu sonrasında, 12 yıl boyunca pek çok başarılı film ve dizide yer alacak sağlık standartını yakalamasında sağlık kontrollerine, sağlığına ve yaşam şekline gösterdiği bu özen yatmaktadır" dedi.