Bursa
Çok Bulutlu
19.9°
Lifebursa.com - Bursa ve Türkiye'den son dakika haberleri

Ravencoin (Rvn) fırtınası: 1 ayda %1800 büyüdü

Ekonomi , 22 Şubat 2021 Pazartesi, 10:36

Bitcoin'in hayatımıza girmesiyle, kripto paralar özellikle 2010'lu yıllardan bugüne gündemde olmaya devam ediyor.

Ravencoin (Rvn) fırtınası: 1 ayda %1800 büyüdü

Yükselişte olan bir diğer kripto para birimi ise Ravencoin oldu. 28.01.2021 günü $0,015 seviyelerinde başladığı boğa koşusu sonrasında yaklaşık 1 ay sonrasında ortalama %1800 büyüyerek $0,28 yani tüm zamanların en yüksek seviyesine gelmesi sonucu market değerini 2 milyar dolara kadar çıkardı.

Ravencoin projesinin asıl amacı; piyasada işlem gören kripto paraların birbirleri arasında güvenli bir şekilde aktarılmasını sağlamak.

Öte yandan Ravencoin (RVN)'in bu hareketi sonra Dünyanın en saygın kripto para borsaları arasında gösterilen Coinbase borsasında listelenmesi haberleri dolaşmaya başladı. Ravencoin ekibi tarafından Coinbase'e listelenmesi için başvuru yaptıkları açıklandı.

Coinbase yetkililerinin 2020 senesinde yayınladığı 19 adet listelenecek coinler listesinde Ravencoin mevcut değildi. Ancak bunun üzerine Coinbase işlemlerin hızlandırılması için "Asset Hub" sistemini devreye soktu. Bu sayede listelenmek isteyen projeler bu sistem sayesinden daha hızlı ve daha kolay başvuru yapabilecekler.

Murat Arı