Bursa
Çok Bulutlu
13.2°
Lifebursa.com - Bursa ve Türkiye'den son dakika haberleri

REKLAMLAR...

Bursaspor , 06 Eylül 2020 Pazar, 12:19

REKLAMLAR...
Her sene aynı senaryolar, aynı düşünceler ve reklamlar. Biz yorulduk artık…
Özlüce İbrahim Yazıcı Tesisleri Bursaspor’un her anlamda kurtuluş reçetesi çok kolay bir şekilde olabilir.

Mesela hazinede olan bu tesis ve etrafındaki en az 3 dönümlük arazi Bursaspor’a geçirilebilir ve bunun satışından da elde edilecek gelir bütün borcu kapatır ve üzerine de en az 5 yıl kafaya oynatacak bir takım haline gelir.

Sonra mı? Sonrası malum tekrardan bu günlere döneriz. Elde ki Özlüce’de gider olan bu camiaya olur. Utandığımız konu da bu değil mi zaten? Spor kulübü arazi satışlarıyla düzlük arıyor kendisine. Türkiye’nin en büyük futbolcu rezervi olan Vakıfköy ise kaderine terk ediliyor.

Son yıllarda ki girişimler sadece kompozisyon çalışması gibi giriş, gelişme, SONUÇSUZLUK ile neticelendi. Aslında oradan çıkacak isimler doğru eğitilse ve Türk futboluna kazandırsa nice Enes Ünal çıkacak ve oradan gelecek gelirle borç zaten sıfırlanacak ancak onu bile beceremedik. Her yıl fırsat yılı olarak sezona başlıyoruz. Diyoruz ki tamam bu sene gençler parlar ve yıldızlar belirginleşir ancak onları da küstürüyoruz. Proje öyle reklam bularak, para bularak veya arazi bularak olmaz. Proje dediğin budur. Spor kulübüne yakışır şekilde hareket etmektir. Gelelim konumuza…

TESİS FOTOĞRAFLARI

Bursaspor Özlüce İbrahim Yazıcı Tesisleri öyle bir hal almış ki sanırsın terk edilmiş köy evi. Her yeri ayrı dökülmüş, akmış. Otlar adam boyuna gelmiş. Girişte ki bayraklar kendinden geçmiş. Kırtasiyelerde 10 TL olan bayrakları bile alıp oraya asamayacak adamlar sorumlu olmuş. Onu bile beceremeyecek adamlar varmış bu şehirde. Gerçi onlar haklılar. Maaşını ödemediğin personele iş yaptıramazsın diyeceğim ama onlar işini layıkıyla yaptılar bu zamana kadar zaten. Hoş sorsan hepsi suçludur. Tek suçsuz gelen yönetimlerdir. Yeni yönetimin önceliği bu oldu. Gözle görülenleri toparlama derdine düştü, iyi de yaptı. Önce fotoğraflar, ardından tesis…

Nilüfer Belediyesi bu konuya el atmış, atması da normal aslında. Yönetimde o kadar Nilüfer Belediyesi patentli adam var ki yapmasa ayıp olurdu. Ayıp olmasın diye de yapmaları bizleri gururlandırdı.

Turgay Erdem’e bir teşekkür de bu platformdan yapalım. Değerli başkan sizden bir beklentimiz de bu sene olabildiğince destek olmanız. Gelelim seçilen yönetime. Sizlere verilen fırsatı en iyi şekilde değerlendireceğinizi umuyoruz. Tahtayı açamayacaksınız onu herkes göze aldı, ancak bütün bu işler Bursaspor’un vizyonudur. Sizlere bu konuda güveniyoruz. Personel maaşlarından başlayarak Özlüce’nin durumunu toparlamanız ve projelerle uzun vadede bu takımı ayağa kaldırmanız. Ancak sezon başlamadan içeride kuşlar türemiş. Futbolcunun soyunma odasında konuştuğunu gazetecilere haber verir olmuş. Erkan Kamat başkana da çağrımdır. Aslı, astarı olmayan. Saçma, sapan haberlerle takım içerisinde huzursuzluk yaratan, mahremiyeti gözler önüne seren bu kişi her kimse ki zaten haberleri yapanların kimlerle yakın olduğuna bakarsanız sorunu bulursunuz, acilen o isimleri susturun. Bu sezon ciddi zarar verir bizden söylemesi.