Lifebursa.com - Bursa ve Türkiye'den son dakika haberleri

Resmen boşandılar

Magazin , 31 Mart 2021 Çarşamba, 10:45

Berdan Mardini, 2010 yılında evlendiği eşi Fatoş Mardini'den boşandı. Ünlü türkücünün avukatı yaptığı açıklamada, "Evlilik birliğinin temelinden sarsılması sebebiyle taraflar ayrılma kararı alarak, anlaşmalı boşanma yoluyla evliliklerini sonlandırmışlardır" dedi

Resmen boşandılar

Berdan Mardini ile Fatoş Mardini hakkındaki ayrılık iddiaları doğru çıktı. Ünlü türkücü, geçtiğimiz günlerde eşiyle birlikte olan fotoğraflarını sosyal medya hesaplarından silmiş ve çift hakkında boşanma dedikoduları ortaya atılmıştı. İddialar sonrasında Berdan Mardini cephesinden açıklama geldi.

Basında çıkan ayrılık haberlerini doğrulayan Mardini, avukatı aracılığıyla yazılı açıklama yaptı. Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"Basın açıklaması

Ülkemizin değerli sanatçılarından müvekkilimiz Berdan Mardini'nin boşanma süreci ile ilgili bir kısım ulusal basın ve haber ajanslarında yapılan haberlere ilişkin kamuoyuna açıklama yapma zarureti hasıl olmuştur.

Taraflar arasında evliliklerinin başlangıcında bulunan duygu ve düşünce birliği zamanla yerini fikri çatışmaya bırakmış olup şiddetli geçimsizlik halinin doğması sebebiyle ortak yaşam her iki taraf açısından da çekilemez hale gelmiştir. Evlilik birliğinin temelinden sarsılması sebebiyle taraflar ayrılma kararı almışlardır.

Taraflar boşanmanın mali ve sair sonuçları ile velayetin babada kalması hususlarında mutabık kalarak anlaşmalı boşanma yoluyla 29.03.2021 tarihinde evliliklerini sonlandırmışlardır.

Bu süreçte müvekkilimiz hakkında sosyal medya ve basın organlarında hakaret ve iftirada bulunan kişilerle ilgili yasal haklarımızı kullanacağımızı önemli bildiririz.

Kamuoyunun bilgilerine saygıyla sunulur.

Berdan Mardini
Vekili
Av. Nezir Burak Beliktay"

Yolları ayrılan çiftin, Ezmira ve Miran adında iki çocukları bulunuyor.