Bursa
Çok Bulutlu
18.3°
Lifebursa.com - Bursa ve Türkiye'den son dakika haberleri

Rihanna Müslümanlardan özür diledi

Magazin , 07 Ekim 2020 Çarşamba, 11:44

Dünyaca ünlü şarkıcı Rihanna'nin geçtiğimiz cuma günü gerçekleştirdiği kendi markasının iç çamaşırı defilesinde İslami bir hadis kullanması teptilere neden oldu. 32 yaşındaki şarkıcı konuyla ilgili açıklama yapmak zorunda kaldı.

Rihanna Müslümanlardan özür diledi
Barbadoslu şarkıcı Rihanna'nın Savage x Fenty adlı iç çamaşırı markasının moda defilesinde, yürüyen modellere, CouCou Chloe'nin house müzik ritmiyle mikslenmiş ve içinde hadis geçen Doom adlı şarkı eşlik etti.

Şarkıcı, etkinlikte Müslümanlar için kutsal hadislere yer verilen bir şarkıyı kullandığı için eleştirildi.

Tepkilerin artmasının ardından Rihanna, özür dileyerek şu şekilde bir açıklamada bulundu:

"Savage x Fenty Show'umuzdaki kasıtlı olmayan kocaman bir hataya dikkat çektikleri için Müslüman toplumuna teşekkür etmek istiyorum. Daha önemlisi bu dikkatsiz hata için gerçekten sizden özür dilemek istiyorum."

"Birçok Müslüman erkek ve kız kardeşimizi incittiğimizi anlıyoruz ve inanılmaz bir şekilde üzgünüm! Tanrıya ya da herhangi bir dine karşı saygısızlık yapmıyorum ve o yüzden projemizde bu şarkıyı çalmak tamamen sorumsuzcaydı."

"Bundan böyle, böyle bir şeyin bir daha tekrarlanmayacağından emin olacağız. Bağışlayıcılığınız ve anlayışınız için teşekkür ederim, Rih."