Bursa
Çok Bulutlu
12.9°
Lifebursa.com - Bursa ve Türkiye'den son dakika haberleri

Robbie Williams ölümden döndü

Magazin , 18 Aralık 2020 Cuma, 11:33

Yeni şarkısı Can't Stop Christmas (Noel'i Durduramazsınız) ile gündemde olan Robbie Williams, balık diyeti nedeniyle cıva zehirlenmesi yaşadığını söyledi.

Robbie Williams ölümden döndü

Ünlü İngiliz şarkıcı Robbie Williams, kısa süre önce balık diyeti nedeniyle ölümden döndüğünü açıkladı. 46 yaşındaki şarkıcı "Günde iki kez balık yiyordum ve doktorun şimdiye kadar gördüğü en yüksek cıva zehirlenmesine sahipsin" dedi. Eşi Ayda Field'ın kendisini zorla doktora göndermesi nedeniyle teste girdiğini açıklayan Williams, "Tanrıya şükür! Cıva ve arsenik zehirlenmesinden ölmüş olabilirdim" dedi.

Peki ama balık diyeti nedir, balık diyeti nasıl yapılır?

Fazla kilosu olmamasına rağmen sadece belirli bölgeleri eritmek isteyenler için uygulanabilecek ideal diyetlerden birisi de balık diyetidir. Uzman diyetisyenler tarafından bölgesel zayıflama için önerilen balık diyeti, kış mevsiminde uygulandığı zaman yaza fit bir vücut ile girme imkanı sağladığı için kış aylarının en popüler zayıflama diyetlerinden birisidir.

HER BALIK DİYETTE YENİR Mİ?

Omega 3 yağ asitleri bakımından zengin balıkların tüketimi sayesinde bel ve kalça yağlanmalarını sizde azaltabilirsiniz. Peki her balık diyette yenir mi? Yapılan çalışmalardan elde edilen verilere göre, 100 gram pişmiş levrek 97 kalori, 18 gram protein, 2 gram yağ, 53 mg kolesterol içerirken, 100 gram pişmiş dana etinin 305 kalori, 25 gram protein, 21 gram yağ, 110 mg kolesterol içerdiği tespit edildi. Kahvaltıdan 30 dakika önce yarım limon sıkılmış iki bardak su tüketilmelidir.

Kahvaltı:

Şeker katılmayan çay

1 dilim yağsız peynir

1 dilim kepekli ekmek veya tam buğday ekmeği

1 yumurta

Öğle:

1 adet ton balığı konservesi

Şekersiz çay

Akşam:

1 adet ton balığı konservesi

Haşlanmış brokoli ya da 2-3 tane balıklı yeşillikli salata

Şekersiz çay

BALIK DİYETİNİN KİLO VERMEDEKİ FAYDALARI

- Vücut içerisindeki kanın yağlanmasını engellemek ve gölgede kilo kontrolünü sağlar.

- Özellikle de karın ve bel yağlarını yakma konusunda oldukça etkilidir.

- Omega-3 yağ asitleri bakımından oldukça zengindir.