Lifebursa.com - Bursa ve Türkiye'den son dakika haberleri

Rüşvet alırken yakalandı... Necmi İnce ifadesini verdi

Bursa , 08 Eylül 2020 Salı, 11:50

 BURSA’da 'rüşvet', 'şantaj' ve 'tehdit' suçlamalarıyla polisin takibe aldığı, yerel gazete sahibi Necmi İnce , iş insanından rüşvet alırken yakalandı. Gözaltına alınan ve sorgusunun ardından adliyeye sevk edilen Necmi İnce'nin, suçlamaları kabul etmeyip, danışmanlık hizmeti karşılığında para aldığını öne sürdüğü öğrenildi. 

Rüşvet alırken yakalandı... Necmi İnce ifadesini verdi
İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş ve İstihbarat Şube Müdürlüğü ekipleri, Bursa’da bir yerel gazetenin sahibi Necmi İnce’yi 'rüşvet', 'şantaj' ve 'tehdit' suçlarını işlediği iddiaları üzerine takibe aldı.

Uzun süredir yapılan teknik ve fiziki takibin ardından Necmi İnce’nin, kentteki birçok iş insanı, siyasetçi ile yerel gazete temsilcilerini tehdit ettiği ve şantaj yoluyla rüşvet almaya çalıştığı belirlendi. Polis ekipleri, yaptığı soruşturma sonucu Necmi İnce’nin, İznik’te iş insanından kaçak villalarını haber yapmamak için 200 bin lira istediği ortaya çıktı.

Necmi İnce’nin, iş insanına,

“Kaçak villaların var. Eğer 200 bin lira vermezsen seni haber yapar, rezil ederim” dediği öğrenildi.

İş insanından para almak için gittiği benzin istasyonunda, polis ekiplerince yakalanarak, gözaltına alındı.

İznik'te yakalanan Necmi İnce, ifadesi alınmak üzere İl Emniyet Müdürlüğü'ne getirildi.

İfadesinde,

"Danışmanlık hizmeti veriyorum. Aynı zamanda sponsorluk alıyorum. O paraları bu yüzden almadım. Kimseyi tehdit etmedim. Kimseye şantaj yapmadım. Rüşvet aldığım yönündeki iddiaları kabul etmiyorum" dediği öğrenildi. Emniyetteki işlemleri tamamlanan Necmi İnce, adliyeye sevk edildi.