Bursa
Çok Bulutlu
12.9°
Lifebursa.com - Bursa ve Türkiye'den son dakika haberleri

Rusya: Rusya'daki Koronavirüs varyantlarının çoğu Türkiye'den geliyor

Dünya , 07 Nisan 2021 Çarşamba, 15:24

Rusya İnsan Sağlığı ve Tüketiciyi Koruma Kurumu (Rospotrebnadzor) Başkanı Anna Popova, Rusya'ya gelen mutasyonlu Koronavirüs vakalarının büyük bölümünün Türkiye'den geldiğini, Türkiye'deki pandemi risklerini özel kontrol altında tuttuklarını belirtti.

Rusya: Rusya'daki Koronavirüs varyantlarının çoğu Türkiye'den geliyor

Sputnik Türkiye'de yer alan habere göre, Rusya'da Koronavirüsle Mücadele Koordinasyon Kurulu toplantısında konuşan Popova, Türkiye'deki pandemi risklerinden söz etti.

Popova, "Farklı ülkelerden hem İngiltere hem de Güney Afrika mutasyonları geldi ancak iki varyant da sadece Türkiye'den farklı kişiler tarafından ve farklı zamanlarda ülkemize taşındı" ifadelerini kullandı.

Popova şöyle devam etti:

Türkiye'deki durumun kötüye gitmeye devam ettiğini söyleyen Popova sözlerini şöyle sürdürdü: "Türkiye'deki durum keskin bir şekilde kötüleşti. Mart ortasından itibaren bu ülkede kaydedilen yeni Koronavirüs vakalarında yüzde 40'tan fazla bir artış görüldü. Yani, oldukça yoğun, patlama niteliğinde bir artış. Türkiye'de Rus turistlerin sayısının fazla olması nedeniyle bu ülkedeki pandemi risklerini özel kontrol altında tutuyor"