Bursa
Çok Bulutlu
15.3°
Lifebursa.com - Bursa ve Türkiye'den son dakika haberleri

Sağlık Bakanı Koca Bursa’ya geliyor

Bursa , 21 Ekim 2020 Çarşamba, 15:42

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 23 Ekim Cuma günü Bursa’ya geliyor. Sabah saatlerinde kentte olması beklenen Bakan Koca, hem Bursa’nın sağlık yatırımları hem de korona virüs vakaları hakkında sağlık kurmaylarından bilgi alacak.

Sağlık Bakanı Koca Bursa’ya geliyor
Bursa İl Sağlık Müdürü Dr. Halim Ömer Kaşıkcı Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından görevden alınarak yerine Balıkesir İl Sağlık Müdürü Dr. Fevzi Yavuzyılmaz atandı.

Bursa’nın yeni İl Sağlık Müdürü Yavuzoğlu ayağının tozu ile Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’yı karşılamaya hazırlanıyor.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın 23 Ekim Cuma günü Bursa’ya gelerek artan vaka sayıları hakkında hastanelerde inceleme yapacağı bildirildi.Bakan Koca’nın Bursa ziyaretini gerçekleştirmesinde, kentte her geçen gün vakaların artmasının yanı sıra Sağlık Bakanlığı’na bağlı saha koordinatörlerinin hazırladığı raporların da etkili olduğu belirtildi.

Bursa’nın programının büyük bir bölümünü Bursa Şehir Hastanesi’nde gerçekleştirecek olan Bakan Koca’ya, burada Bursa Valisi Yakup Canbolat ve İl Sağlık Müdürü Dr. Fevzi Yavuzyılmaz’ın koronavirüs vakaları ve alınması planlanan tedbirler ile ilgili bir brifing vereceği belirtildi.