Lifebursa.com - Bursa ve Türkiye'den son dakika haberleri

Sahnede skandal! Tüm salon buz kesti...

Magazin , 18 Temmuz 2021 Pazar, 14:00

Dünyanın en prestijli film festivali sona ererken sahnede yaşanan skandal, festivale gölge düşürdü. Basın toplantısında konuşan yönetmen, yaşananlar için üzgün olduğunu söyledi ve "Her şeyi berbat ettim" ifadelerini kullandı.

Sahnede skandal! Tüm salon buz kesti...

​​​​Cannes Film Festivali sona ererken sahnede yaşanan skandal, festivale gölge düşürdü. Basın toplantısında konuşan yönetmen, yaşananlar için üzgün olduğunu söyledi ve "Batırdım. Bu kadar basit." dedi.

2

2017 yılında Bonnie and Clyde filminin efsane başrol oyuncusu Warren Beatty, Oscar töreninde büyük bir skandala imza atmıştı. Faye Dunaway ile birlikte sahneye çıkan Beatty, En İyi Film Ödülü'nü La La Land'in aldığını ilan etmişti.

3KALPLERİ DURDURAN AN

KALPLERİ DURDURAN AN

La La Land'in yıldızları ve yapımcıları, Oscar tarihindeki en büyük gaflardan birinde En İyi Film olarak ilan edildikten sonra, kalpleri durduran bir an yaşanmıştı.

4

Oscarı kabul ettikleri konuşmaların ortasında durdurulan sinemacılar, ödülün kazananının yanlış anons edildiğinin söylenmesi üzerine, hayatlarının şokunu yaşamıştı.

5

En İyi Film Oscar'ının gerçek kazananının Moonlight olduğunun açıklanması üzere, film ekibi sahneye gelerek ödüllerini almış ve teşekkür konuşmalarını gerçekleştirmişti.

6ŞOKE EDEN OLAY

ŞOKE EDEN OLAY

Oscar tarihinin en unutulmaz anlarından birine imza atılan gece, uzun süre hafızalardan silinmemişti. Benzer bir olay da, dünyanın en prestijli film festivali kabul edilen Cannes'da dün akşam yaşandı.

7

Spike Lee, Cumartesi günü Cannes Film Festivali'nin kapanış töreninde Palme d'Or yani Altın Palmiye ödülünü kazananın filmi yanlışlıkla açıkladıktan sonra "batırdığını" itiraf etti.

8

Festivalin bu yıl dokuz kişilik ödül jürisine başkanlık eden 64 yaşındaki saygın yönetmen, ödül sahiplerini açıklarken şoke edici bir gaf yaparak skandala imza attı.

9BÜYÜK ÖDÜLÜ AÇIKLADI

BÜYÜK ÖDÜLÜ AÇIKLADI

Sahnede ödüller açıklanmaya başlarken, ödül töreninin sunucusu, 'birinci ödül hangisi' diye sorunca, Jüri Başkanı Lee, bu ifadeyi yanlış yorumladı.

10

Belirsiz talimatın ardından Spike, her şeyden önce festivalin en büyük ödülünü kazananı açıkladı ve prestijli ödülün Julia Ducournau'nun yönettiği Titane'a gittiğini duyurdu.

11

37 yaşındaki Fransız yönetmen Julia Ducournau, tarihi bir başarıya imza atarken, böylece 74 yıllık tarihinde festivalde ikinci kez bir kadın yönetmen birincilik ödülünü kazanmış oldu.

12

Daha önce Cannes Film Festivali'nde en büyük ödülü kazanan tek kadın yönetmen, 1993 yılına Piyano ile damgasını vuran için Jane Campion olmuştu.

13HER ŞEYİ BERBAT ETTİM

"HER ŞEYİ BERBAT ETTİM"

Törenden sonra konuşan Spike, "Hiçbir mazeretim yok, her şeyi berbat ettim. Ben büyük bir spor hayranıyım. Oyunun sonunda serbest atışı kaçıran adam gibiyim." ifadelerini kullandı.

14

Lee, "Batırdım. Bu kadar basit." diyerek sözlerini noktaladı. Korku filminde Vincent Lindon, Agathe Rousselle, Garance Marillier ve Laïs Salameh rol alıyor. Ve ilk iki isim sahnede Julia'ya katıldı.

15

Hataya rağmen Julia, törenin sonunda ödülü kabul ettiğinde, skandala imza atan Spike Lee'yi teselli ederken sıcak bir şekilde elini sıktı.

16

Julia, ödülü kabul ederken aktris Sharon Stone'u da kucakladı. Yönetmen Spike Lee, onların arkasından utanmış bir ifade takınmaya devam etti.

17

Ducournau'nun galibiyeti uzun zamandır beklenen bir zaferdi. Sinemanın en prestijli ödüllerinden Cannes'ın en büyük onurunu kazanan önceki tek kadın yönetmen, 1993'te Piyano için Jane Campion'dı.