Bursa
Çok Bulutlu
16.6°
Lifebursa.com - Bursa ve Türkiye'den son dakika haberleri

Sakin kalmak zorundayız

Bursaspor , 29 Ekim 2020 Perşembe, 10:16

Sakin kalmak zorundayız
Bursaspor dört gün içerisinde Ege’de oynadığı iki maçı da 2-1 kaybetti.

Oynanan futbol, gençlerle birlikte hiç te öyle küçümsenecek bir kalitede değildi.

Bugüne kadar 10 maçı ile bir arada oynamayan ve yaşları 17-19 arasında değişen pırıl pırıl gençlerimiz teknik direktör Mustafa Er ile birlikte oynama şansı yakaladı.

Geçtiğimiz sezonda yakalanan bu şansı Mesut Mestan yönetiminin yapmış olduğu 17 transfer yerine 5 kaliteli isim alınmış olsaydı biz yerimiz olan Süper Lig’deydik. Yapılan yanlışlar sonrası yeniden TFF 1.Lig’de kaldık.

Ancak garip olan şu;

Takım takır takır futbol oynuyor. Verdiği mücadele zaman zaman üst düzeye çıkıyor. Hatta gol pozisyonlarına da giriliyor. Tecrübe eksikliği ortaya çıkınca arzulanan galibiyetler gelmiyor.

Son maçta müthiş top alan Ali Akman’ın akıllı vurup köşeye attığı top gol olmayıp kaçınca hepimiz kahrolmadık mı? Hele hele uzatmanın son dakikasında kazanılan penaltıyı gole çevirebilmiş olsaydık, belki sosyal medyanın kalemşörleri çıkıp kelle istemeyecekti.

Bu takım Mustafa Er ile birlikte kimlik değiştirdi.

Çürük elmalar, yumurtalar takımdan kendi istekleriyle ayrılıp gitti.

Elimizde hiçbir yabancımız yok.

Rakiplerimizde en az 5-6 yabancı var.

Transfer tahtası kapalı olan Eskişehirspor’da bile yabancılar forma giyiyor.

Kimse geçmiş yönetimlerin suçlarını, yaptıkları büyük borçların hesaplarını bu sahada mücadele eden gençlerden ve teknik kadrodan çıkartmaya kalkmasın.

Onlar güçlerinin yettiği oranda mücadele veriyorlar.

Önemli olan onların verdiği mücadeleye, takımdaki abileri de ayak uydurursa sanıyorum güzel günleri de hep birlikte yaşayabiliriz. Gençler 1.Lig’de şampiyon olup Süper Lige çıkarken de böyle sıkıntılar yaşadılar. Onların tek avantajı sürekli bir arada oynamalarıydı.

Gelin kelle istemek yerine futbolcusundan, teknik direktörüne kadar herkese sahip çıkalım. Şimdi sakin kalmak zamanı.