Lifebursa.com - Bursa ve Türkiye'den son dakika haberleri

Sanat ve eğlence dünyasının yeni merkezi Karacabey

Bursa , 20 Haziran 2020 Cumartesi, 11:31

Ses yarışmasında birinci olan Alkan Dalgakıran, ilk şarkısının klip çalışması için Karacabey’i seçti. Alternatif Rock müziği ile milyonların gönlüne taht kuran Dalgakıran, yarışmanın ardından ilk single çalışması ‘Bebek’ için Karacabey sahillerinde kamera karşısına geçti.

Sanat ve eğlence dünyasının yeni merkezi Karacabey
Geniş coğrafyasında pek çok değeri bünyesinde bulunduran Karacabey, sanat ve eğlence dünyasının da ilgisini çekmeye devam ediyor. Ses yarışmasında birinci olan Alkan Dalgakıran, ilk şarkısının klip çalışması için Karacabey’i seçti. Alternatif Rock müziği ile milyonların gönlüne taht kuran Dalgakıran, yarışmanın ardından ilk single çalışması ‘Bebek’ için kamera karşısına Karacabey sahillerinde geçti. Aslen Yalovalı olan ve Bursa’da eğitim gören Dalgakıran, sahil çekimleri için Yeniköy sahillerini tercih etti.

DOĞA İLE İÇ İÇE YAŞADIĞIMIZI HİSSETTİK

Geçtiğimiz günlerde Belediye Başkanı Ali Özkan’la da bir araya gelen Dalgakıran, sabahın ilk ışıklarıyla birlikte başlayıp gece geç saatlere dek süren sahil çekimlerinden oldukça keyif aldığını belirtirken, “Karacabey’de klip dışında da çok eğlenceli zamanlar geçirdik, longozun kıyısında olmak bizim için ayrıcalıktı. Burada geçirdiğimiz vakit boyunca şehrin soyut ortamından uzak, doğa ile iç içe yaşadığımızı hissettik. Özellikle kısıtlamanın olduğu korona döneminin ardından, bu bize büyük motivasyon kaynağı oldu. Karacabey Longozunu daha önce 2 kez yine Karacabey Belediyesinden Alper Tüydeş’in rehberliğinde gezmiştim. Ve çekimlerde de yine bu bölgeye dikkat çekmek istedik. Karacabey Belediye Başkanımız Ali Özkan’a da bize sağladığı kolaylıktan ötürü çok teşekkür ediyorum. Gerçekten Karacabey sahilleri çok uzun ve güzel, kıymeti de biliniyor” dedi.

KARACABEY’İN DOĞAL DOKUSU İLGİ ÇEKTİ

Belediye Başkanı Ali Özkan da yaptığı açıklamada, “Karacabey son yıllarda, dizi ve sinema filmleri için de bir tercih nedeni oluyor. İlçenin doğal dokusu, bu sektörün oldukça ilgisini çekti. 2 sinema filmi ve bir dizinin yanı sıra, bunlara şimdilerde klip çalışmaları da ekleniyor. Yakında zamanda bir başka ünlü isim de yine, Karacabey Longozu ve çevresinde klip çekmek için başvuruda bulundu. Kesinleşmediği için şimdilik ismini vermiyoruz” dedi.

 

UZUN SAHİLLERİYLE ÖNE ÇIKIYOR

 

Öte yandan, geçtiğimiz günlerde Belediye Başkanı Ali Özkan Yeniköy’ün 23 kilometre uzunluğundaki kumsallarına dikkat çekmek için sahilin 13 kilometrelik bölümünde yürüyüş gerçekleştirmişti. Özkan, özellikle pandemi sonrası insanların tatil alışkanlıklarının değiştiğini ve kalabalık değil daha mesafeli ve sakin yerlerin tercih edildiğine vurgu yaparak, Karacabey’in uzun sahillerin bu anlamda tatilciler için avantaj olduğunu yinelemişti.