Bursa
Çok Bulutlu
12.8°
Lifebursa.com - Bursa ve Türkiye'den son dakika haberleri

Sanatçı Timur Selçuk son yolculuğuna uğurlandı

Gündem , 07 Kasım 2020 Cumartesi, 15:29

Münir Nurettin Selçuk ile tiyatro sanatçısı Şehime Erton'un oğlu, Türk müziğinin usta ismi piyanist, besteci ve yorumcu Timur Selçuk dün geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybetti.

Sanatçı Timur Selçuk son yolculuğuna uğurlandı
"İspanyol Meyhanesi", "Ayrılanlar İçin", "Sen Neredesin" ve "Bugün Yarın Daima" gibi unutulmaz eserlere imza atan sanatçı, Zincirlikuyu Camii'nde kılınan öğle namazının ardından son yolculuğuna uğurlandı.

Piyanist, besteci ve yorumcu Timur Selçuk dün yaşamını yitirdi. Acı haberi usta sanatçının eşi Handan Selçuk verdi. Handan Selçuk, "Bu sabah (dün) uykuda vefat etti. Sabah uyandıramadım. Zaten o da Allah'a hep 'Ölümüm evimde, yatağımda olsun' diye dua ederdi. Çok üzgünüm, acım çok büyük" dedi.

74 yaşındaki sanatçı bugün Zincirlikuyu Mezarlığı Camisi'nde son yolculuğuna uğurlandı. Sevenleri Selçuk'a veda etmek için camide hazır bulundu.

Türkiye Cumhuriyeti Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, müzik yapımcısı İzzet Öz, sanatçı Burhan Şeşen, Ahmet Güvenç, Müjdat Gezen ve Rutkay Aziz'in katıldığı cenaze namazında Timur Selçuk'un tabutuna Türk bayrağına sarıldı. 

"MÜZİK ADAMI OLARAK DA ÇOK İYİYDİ AMA İNSAN OLARAK ÇOK TATLI BİR ÇOCUKTU"

Cenaze törenine katılmak üzere camiye gelen isimlerden Müjdat Gezen, şunları söyledi:

"1960 yılından beri tanırdım Timur'u. Çünkü annesi ile Şehir Tiyatrosu'nda beraber oynardık. Münir amca da, babamın radyodan arkadaşıydı. Çok severdi. Dostluğumuz bugüne kadar sürdü. Bugünden sonra kısmet değilmiş. Müzik adamı olarak da çok iyiydi ama Timur, insan olarak çok tatlı bir çocuktu. Allah rahmet eylesin. İyi kalpliydi, iyi adamdı, iyi besteciydi, iyi müzik adamıydı, sanatçı ana-babanın oğluydu"

"YENİ NESİLLERE BİLGİ AKTARMAYI, DERS VERMEYİ ONDAN ÖĞRENDİK"

Kurtalan Ekspres grubunun Bas Gitarcısı, Müzisyen Ahmet Güvenç ise, "Timur hoca çok önemliydi. Onun dershanesinde senelerce ders verdik. Yeni nesillere bilgi aktarmayı, ders vermeyi biz ondan öğrendik. Benim için çok değerliydi. Çok büyük bir varlığımı kaybetmiş oldum. Nurlar içinde yatsın" dedi.

Timur Selçuk'un eşi Handan Selçuk ve kızı Mercan Selçuk gözyaşlarına boğuldu.