Bursa
Çok Bulutlu
17.8°
Lifebursa.com - Bursa ve Türkiye'den son dakika haberleri

Satıştaki ilk maskeler tükendi!

Bursaspor , 10 Haziran 2020 Çarşamba, 20:49

Bursaspor Kulübü’ne eski yöneticilerden Avukat Hakan Dinçtürk ve Osman Dinsever‘in katkılarıyla üretilen ‘Bursaspor’ logolu 1000 maskenin tükenmesi beni çok mutlu etti.

Satıştaki ilk maskeler tükendi!
Pazartesi günü Timsah Arena’daki satış mağazasına girmiştim.

Ancak mağazanın o gün izinli olması nedeniyle 65 yaş nedeniyle sokağa çıkma yasağı olmasına karşın bir gün sonra yeniden satış mağazasına gittim.

Beni sorumlu kardeşimiz Gürkan Özbarlas karşıladı.

Biraz sohbet ettikten sonra mağazayı girip gezdim.

Raflar genellikle boş gibi görünse de alınacak çok ürün var diyebilirim.

Önce kendime bir maske aldım yeşil-beyaz olandan. 15 TL’den satışa çıkmış. Kalan 9 taneden birini aldım. Sonrasında maddi sıkıntı yaşayan kulübümüze bir tişört ile şort alarak katkıda bulundum.

İlk etap maskelerinin tükenmesi beni mutlu etti.

Nereden bakarsanız bakın kulübün bu yoklukta kasasına bir miktar da olsa para girmesi güzeldi.

Dinçtürk ile Dinsever’in maske hibesinden sonra, daha önce yeşil-beyazlı yönetimde hizmet vermiş olan tekstilcilerden Hasan Altınsu Bursaspor Kulübü’ne 11 bin adet koruyucu maske hibe etti.

Altınsu Tekstil, özel üretim 11 bin koruyucu maskenin 5 bin adedi yönetim kurulu tarafından satış mağazasından ve tırlardan tanesi 25 TL’den taraftarların beğenisini sunuldu. 6 bin adedi ise kulüpte kaldı.

Sanıyorum, maske talebinin artması üzerine kulüp bünyesine ayrılan maskeler satışa sunulabilir.

Özellikle Altınsu Tekstil Firması tarafından üretilen ve bazılarında futbolcularında fotoğraflarının yer aldığı bu maskeler 40-50 kez yıkanabilme özelliğine sahip ve yaklaşık 1 yıl kullanabilecek nitelikte. Bu nedenle de 25 TL’den satışa sunuldu.

Benim gibi yeşil beyaz sevdalılarının, satış mağazasına giderek en azından bu ürünlere sahip çıkmalarını, özellikle babalar günü için özel gömleklerden almalarını arzuluyorum.

Almaları halinde kulübümüzün kasasına en azından nakit akışı sağlanabilir.TFF BURSA’YI SEVMİYOR

Türkiye Futbol Federasyonu’nun Bursaspor’a hiç yakın olmadığı ve elinden geldiği gibi zorladığına inanan insanlardan birisiyim. Buna son olarak Ankara’da Keçiörengücü ile oynayacağımız maçın saatini ve sahasını gördükten sonra buna inancım daha da arttı.

Bursaspor Kulübü, suni zeminli Aktepe Stadı’ndan alınması ve maç saatinin değiştirilmesi amacıyla Türkiye Futbol Federasyonu ile görüşme yaptı.

Her zamanki gibi Bursaspor’un bu talebine görüşmede olumsuz yanıt verildi. Şaşırdım mı? Tabii ki hayır.

Bu saha değişim talebinde yatan gerçek, Ankara gibi aşırı sıcak bir havada ve saatte maçın oynanıp futbolcuların sıkıntıya düşmemesi amacıylaydı.

En azından MKE Ankaragücü’nün Cumartesi günü Eryaman Stadı’nda Medipol Başakşehir maçı var. Gençlerbirliği ise deplasmanda Has Kablo Kayserispor mücadelesi var. Yani ışıklandırması olan bu saatte maç geç saatte oynatılabilirdi.

 

SİYASİLER DEVREYE GİRMELİ

Geçtiğimiz hafta yapılan çift kale maçına iktidar partisinin milletvekilleri, il başkanı ve Osmangazi Belediye Başkanı katılarak Bursaspor’a destek vermişti. Ancak ben siyasetçilerimiz şimdi devreye girerek Bursaspor’un bu maçını Eryaman Stadı’na aldırmaları için harekete geçmelerini arzuluyorum.