Bursa
Çok Bulutlu
12.9°
Lifebursa.com - Bursa ve Türkiye'den son dakika haberleri

Şebnem Paker'in son hali

Magazin , 15 Aralık 2020 Salı, 09:30

1997 yılında katıldığı Eurovision Müzik Yarışması'nda üçüncülük elde ederek tüm ülkede büyük şöhrete kavuşan Şebnem Paker'in son hali dikkat çekti. Güzelliğinden hiçbir şey kaybetmeyen şarkıcı, şimdilerde gözlerden uzak bir hayat yaşıyor.

Şebnem Paker'in son hali

Türkiye'nin 1997 yılına kadarki Eurovision tarihinde elde ettiği en büyük başarılardan birini kazanan şarkıcı Şebnem Paker, yıllar sonra mütevazi hayatı ile yeniden gündem oldu

Müzik öğretmenliği yapan Paker, yarışmaya katıldığı dönemde yaşadıklarını "Kimsenin tanımadığı bir kız olarak yarışmaya katıldım ve üçüncü olduk. Benden öte 'Dinle' hatırlanır" diye özetledi.

Eurovision'daki başarısının ardından müzik kariyerini sonlandıran sanatçı, o günden sonra hayatını müzik öğretmenliği yaparak geçirdi, sayısız öğrenci yetiştirdi ve bir ses eğitimi kitabı yayımladı.

Şebnem Paker, yıllar sonra Eurovision itirafında bulunmuş ve çok konuşulmuştu.

Şebnem Paker; "Müzik sektörü çok hırçın, paranın pulun hakim olduğu çalkantılı bir sektör. 'Dinle'nin kendi kendine, hiçbir destek almadan, sadece dinleyicilerin kendi arzularıyla takip etmeleriyle bunca yıla rağmen unutulmaması beni çok, çok mutlu ediyor. Müziğin sihirli gücü böyle bir şey."

1997 yılında yayınlanan Eurovision yarışmasıyla hafızalara kazınan Çakmaklı, son haliyle adından söz ettirdi.

Eurovision'un o dönemini anlatan Paker, "Yarışma bizler için çok önemliydi, uzun yıllar hayal kırıklığına uğradık. Sonra hiç kimsenin tanımadığı bir kız gitti, üçüncü olduk. Milli duygularla başarı duygusu birleşti ve beni de öyle gönüllerine yerleştirdiler, ne mutlu. Ama benden öte kimisi adımı hatırlamaz Dinle şarkısı hatırlanır" demişti.

Paker şöyle konuştu: "Finaller için iki ayrı parça seslendirmiştim, ben diğer parçaya daha çok yükselmiştim ama 'Dinle' finale kaldı. Birinci olmak çok şaşırtmıştı beni. Çünkü alışık olduğumuz Eurovision şarkılarından çok farklıydı, insanların kabullenebileceğini düşünmemiştim açıkçası."