Lifebursa.com - Bursa ve Türkiye'den son dakika haberleri

Şehit teğmenin ağlatan fotoğrafı. Cennette bir fazlayız

Gündem , 28 Nisan 2021 Çarşamba, 12:10

Türk Silahlı Kuvvetleri'nin Irak'ın kuzeyinde sürdürdüğü Pençe Şimşek Operasyonu'ndan bir acı haber daha geldi. Teröristelerin döşediği patlayıcının infilak etmesi sonucu Piyade Teğmen Mehmet Kıvık şehit oldu. Şehit Teğmen Mehmet Kıvık'ın arkadaşı Teğmen Samet Poyraz beraber yaptıkları son iftarın fotoğrafını "Takımımızın gözbebeği Mehmet Teğmen, bu akşam iftarını şehadet şerbeti içerek açtı. Cennette bir fazlayız bu gece" ifadeleri ile paylaştı.

Şehit teğmenin ağlatan fotoğrafı. Cennette bir fazlayız

Türk Silahlı Kuvvetleri'nin Irak'ın kuzeyinde sürdürdüğü Pençe Şimşek Operasyonu'ndan bir acı haber daha geldi. Arazide silah arkadaşlarıyla birlikte iftarını açan Teğmen Mehmet Kıvık, bu fotoğraflardan saatler sonra teröristlerin döşediği EYP'ye basarak şehit düştü.

Sabah'ta yer alan habere göre; acı haberi İzmir'in Menderes ilçesine bağlı Özdere Mahallesi'nde alan baba Kenan ve anne Ayşe Kıvık gözyaşlarına boğuldu. Haberin ardından mahalleye Türk bayrakları asılırken, baba Mehmet Kıvık şunları söyledi:

"Oğlumun, küçüklüğünden beri en büyük hayali asker olmaktı. Bu hayalini de gerçekleştirdi. 3 yıllık askerdi. Şehit düştüğü gün mesajlaştık. 'Müsait olunca arayacağım' dedi. Konuşamadık. Acı haberi aldık. 2 ay sonra doğu görevi bitiyordu. Döndükten sonra evlenmeyi düşünüyordu"

SON FOTOĞRAFLAR YÜREKLERİ DAĞLADI

Şehidin silah arkadaşı Teğmen Samet Poyraz'a attığı son fotoğraflar yürekleri dağladı.

Arazide silah arkadaşlarıyla birlikte iftarını açan Mehmet Kıvık, bu fotoğraflardan saatler sonra şehit düştü.

Şehidin arkadaşı Teğmen Samet Poyraz bu fotoğrafı, "Mehmet'in attığı son fotoğraflardı. 'Ağabey uzmanımı kaybettim, yaralılarımız var, hakkını helal et' yazmıştı. Sessiz, vakur, tebessümü yüzünden eksik olmayan heybetli bir dağ idi Mehmet Teğmen. 30 kiloluk çantasına erleri için de litre litre su bağlardı, gocunmazdı. Alçaldıkça yükselen bir yıldızdı yeryüzünde. Cennette bir fazlayız bu gece. Ruhu şad olsun" mesajı ile paylaştı.

'EFENDİ VE NAHİF'

Samet Poyraz diğer paylaşımında ise, "Silah arkadaşım, kardeşim, efendiliği ve nahifliğiyle takımımızın gözbebeği olan P. Komando Teğmen Mehmet Kıvık bu akşam iftarını şehadet şerbeti içerek açmıştır. Milletimizin başı sağ olsun, ruhu şad olsun. Bu mübarek ayda kardeşimizden dualarınızı esirgemeyin" ifadelerini kullandı.

KARDEŞLERDEN HÜZÜNLÜ VEDA

Şehit Teğmen Mehmet Kıvık'ın (27) cenazesi, memleketi İzmir'de defnedildi. Kıvık için Menderes ilçesindeki babaevinde "helallik" alınmasının ardından Orta Mahalle Camisi'nde öğle vakti cenaze töreni düzenlendi.