Bursa
Çok Bulutlu
12.3°
Lifebursa.com - Bursa ve Türkiye'den son dakika haberleri

Seleznov'dan büyük kazık!

Bursaspor , 11 Ağustos 2020 Salı, 13:42

Bursaspor'un sözleşmesi sona eren Ukraynalı oyuncusunun araç sevdası yeşil-beyazlı kulübü zor durumda bıraktı.

Seleznov'dan büyük kazık!
Bursalı işadamı Atilla Bekcan'ın iddiasına göre sezon başında Bursaspor'a transfer olan Yevgen Seleznov devre arası kampının ardından kulüpten kendisine araç kiralaması konusunda yardım istedi. Bunun üzerine Bursa'da bulunan araç kiralama şirketlerinden fiyat teklifleri alan Bursasporlu idareciler istenen meblağlarda bir araç bulamadı. İkili ilişkilerini kullanan yönetim kurulu üyeleri Bursalı işadamı Atilla Bekcan'ın sahibi olduğu Derin Otomotiv'den 13 bin 500 ₺ değerindeki BMW 5.20 aracı 7 bin ₺ bedelle Seleznov ile yapılan sözleşmenin ardından kullanması için kiraladı.

1 Şubat tarihinde araç Seleznov'a teslim edilirken iki aylık kiralama bedeli Mart ayı da içinde olmak üzere ödemesi  yapıldı. Daha sonra firmaya bir ödeme yapılmazken Seleznov'un kullandığı aracın aylık 3-5 bin ₺ arasındaki HSG tutarları firma tarafından ödendi.

Kira bedeli ve HGS ödemeleri ile hesap 30 bin ₺ gibi bir rakama çıkınca firma sahibi Atilla Bekcan yönetim kurulu üyeleri ile görüşerek borcun ödenmesini istedi ve ödeme yapılmaması halinde aracı geri alacağını ifade etti. Bu gelişme üzerine yöneticiler Atilla Bekcan'dan durumu idare etmesini ve Seleznov'un araç konusunda takıntılı olup sorun çıkardığını belirtti. Aracını alacağını söyleyen Atilla Bekcan'a bu sefer Ukraynalı oyuncunun şöförü şahsi kredi kartı ile 15 bin ₺ tutarında bir ödeme yaptı.

Ödemelerin aksaması üzerine bir çok kez kulüp tercümanı ve yönetim ile görüşen Bekcan'a son olarak Başkan Mesut Mestan 2 bin €'luk ödeme gerçekleştirdi. Araç km aşım bedeli ve HGS'den gelen faturalar ile 17 bin ₺ civarında bir alacağı bulunan Atilla Bekcan kulüpten bir muhattap bulamayınca aracı 14 Temmuz'da Özlüce İbrahim Yazıcı Tesisleri'nden kurtarıcı ile aldı.

Bu gelişmenin ardından yönetim kurulu üyeleri ve Başkan Mesut Mestan Atilla Bekcan'ın telefonlarına çıkmazken sorunun oyuncu ile kendisi arasında olduğunu iddiasında bulundular.

Kulübün bu yaklaşımın yakışık almadığını belirten Atilla Bekcan "Bursaspor Kulübü Yönetimi bizlere yardımcı olun dediklerinde kazancımızdan feragat ederek aracı verdik. Ancak sonrasında yaşanan olaylarda arabamı almaya gittiğimde "Sen de Bursasporlusun, bizi bu konuda biraz daha tolere et" dediler. Ben ne kadar yardımcı olmaya çalışsam da bana hiç yardımcı olmadılar. Şimdi "bizim Seleznov adında sözleşmeli bir oyuncumuz yok" diyorlar. Ben ne yapmak istediklerini anlayamıyorum. Seleznov'un kulüpten alacakları var ve o meblağın içinden benim alacaklarımın ödenmesini istiyorum. Benim Bursaspor'un parasında gözüm yok." dedi.

Atilla Bekcan alacaklarının HGS kullanım bedelinden 3 bin 40 ₺, kilometre aşım bedelinden 2 bin 500 ₺ ve araç kiralama bedeli olan 9 bin 87 ₺ ile toplamda 16 bin 712 ₺ olduğunu ifade etti.