Lifebursa.com - Bursa ve Türkiye'den son dakika haberleri

Selim Kurtulan "İbrahim Yazıcı gibi başkan istiyoruz"

Spor , 09 Ağustos 2020 Pazar, 11:16

Teksas tribün liderlerinden Selim Kurtulan canlı yayında lifebursa.com youtube kanalında Adnan Batır ve Fatih Akkuş’un konuğu oldu.

Selim Kurtulan "İbrahim Yazıcı gibi başkan istiyoruz"
1 saat 20 dakika süren programa büyük ilgi gösteren Bursasporlu taraftarlar soruları ile canlı yayına renk kattılar. Canlı yayın süresince birçok konuya değinen Selim Kurtulan zaman zaman tebessüm ettirirken kimi zaman ise camiaya net mesajlar verdi.

Bursaspor Kulübü Başkanı Mesut Mestan’ın kongre kararı almasını geç alınmış bir karar olarak değerlendiren Selim Kurtulan” Yönetim olarak istifa kararı alındı. Ben bunu geç alınmış bir karar olarak görüyorum. Herkes konuşuyor. Kimsenin bir şey bildiği yok. Herkes yazıyor çiziyor ama bu işle öyle klavyeden yazmakla olmaz. Ben başkan adayı olacağını daha önce açıklayan Hüseyin Akdemir’le görüştüm. Kendisi bana “Görev verilirse adayım” dedi. Param da var ekibim de var dedi. Ben de “Bursaspor’u yalnız bırakmayın bu işi siz yaparsınız” dedim.

ÖNÜNÜ KESMEYELİM

Ben Bursaspor’un otuz senedir kongre üyesiyim, ilk oturumda bu işin bittiğini bir kere gördüm. İnşallah bu sefer de ilk oturum olan 23 Ağustos’ta bitirilir. Bursa Büyükşehir Belediye başkanımız, aday olan başkanımız, şehrin dinamikleri camiaya, üyelere seslenirlerse kongre ilk oturumda biter. Birlik beraberlik olması lazım. Kesin ve net olarak söylüyorum, Ali Ay başkan olmayacak. Maceraya gerek yok, Bursaspor’un çok borcu var. Eline iki proje, koltuğunun altına iki dosya alan başkan adayı olmasın. Bursaspor’un önünü kesmeyelim. Hüseyin Akdemir’in gerçekten ekibi güzel, parası da var. Önünü kesmeyelim.

BEN DOĞRULARI SÖYLÜYORUM

Denetim kurulu istifa edince Mesut Mestan kızmış. Adamlar senden bir şey istiyor sen yollamıyorsun, istifa edince de kızıyorsun. Onları kongre üyeleri seçti, sen seçmedin Mesut Mestan. Orada görev verdik o insanlara. O insanlar senden kâğıt isteyecek, sen de vereceksin. Ben sadece doğruları söylüyorum. Ama ben görüyorum internette herkes yazıyor. Bizim borcumuz 450 milyon ₺. Biz bugün 19 tane topçu almışız, 13 tanesini göndermişiz. 13 tane topçudan 4 milyon € kulübe gelir gelmiş. 32 milyon ₺ kasaya girmiş. Şimdi o topçuları alamazsın. Bedavaya verdik.BURSASPOR’U KÜÇÜK DÜŞÜRMEYİN

Bursaspor’u perişan ettiler. Sezon başında tesislerde elektrikler kesikti, böyle şeyler çok ayıp. Bursaspor’u böyle küçük düşürücü sözler söylememek lazım ama söyletiyorlar. Özer Hurmacı konusunda her iki tarafı da dinledim. Hoca ve yönetim hatası.  Ben bu oyuncuyu oynatmayacaksam yola çıkmadan önce söylemem. Altyapıyı verdik. Altınordu’da iki arkadaşımız var. Bu güzel bir proje. Gerçekleri konuşmak lazım. Şimdi 81 ilde Bursaspor okulları açılacak, Avrupa’da açılacak ama Bursaspor kaç para kazanacak. Benim duyumlarıma göre Bursaspor’un kazanacağı rakamlar çok düşük. Orada topçular yetişecek, gelişim olacak. Güzel şeyler bunlar ama birileri para kazanırken Bursaspor’un da kazanması gerekiyor.

BURSA’NIN BİR ABİSİ, BİR BÜYÜĞÜ YOK!

Çok şey bekliyor Bursasporlular. Bursa 3 milyonluk şehir diyoruz. Bursa’nın abisi yok. Önceden bir Faruk çelik vardı, bakandı. Şimdi Bursa’dan bakan var mı? Yok, neden diye sorun. Üç milyonluk şehirden neden bakan yok? Bunun cevabını verin. Bir tane abimiz olsa bakanımız olsa şimdi durumlar çok farklı olurdu. Milletvekilleri şimdi bir bakan gibi iş yapamazlar. Şunu da söylemem gerek; “Büyükşehir Belediye Başkanımıza teşekkür ederiz” diyorlar. İlçe belediyelerine ise teşekkür etmiyorlar. Yapmayın, bilerek konuşun. Bursaspor’u kötü anlamda kullanmayın. Bakın ben Nilüfer Belediye Başkanı, Yıldırım Belediye Başkanı ve diğer ilçelerin belediye başkanlarının Bursaspor’a yardımcı olduklarını biliyorum. Bunları benim söylememem lazım başkanın söylemesi lazım ama kimse bir şey demiyor. Bilmeden de konuşuyorlar. Bursaspor’a zarar vermeyin.

ÇAYCILIK BİLE YAPAMAZLAR

Bizim oyuncular, özellikle genç arkadaşlar otuz beş yaşından sonra çaycılık bile yapamazlar. Ama İstanbul takımları milyon teklif ediyorlar bunların beyni donuyor. Bursa’dan başka yerde oynamam diyorlar ama gidiyorlar. Altyapıya almışım, yıllarca eğitmiş on sene bakmış oraya çıkarmışım. Sonra az paraya oynuyorum diyor. Atarken imzayı düşüneydin. O paraya oynayacaksın. Ben oynamam dersen olmaz, yakışmaz. Geçende altyapı hocası ile konuştum. Giden topçulardan altyapıya yardım eden var mı diye sordum. Hiç kimse yok dedi. Hangimiz vefalıyız, hangimiz vefasız. Hep mi Bursaspor vefasız.

FORMASINI ALIP GÖNDERİRDİM

Beni tüm oyuncular hayal kırıklığına uğrattı. Biz 4-1 yenilmişiz. İki tane topçu çıkıyor, Bursaspor’u yerden yere vuruyor. Kamuoyundan özür dilemek yerine “Özer bizi sattı” diyor. Kendi suçlarını örtmek için birilerine bahane atacaklar. Sonra çıkıp “Biz on aydan beri paramızı almıyoruz” diyorlar. O zaman maçtan önce desene sen bunları. Niye yerden yere vuruyorsun. Ben yönetici olsam çıkar “Al formanı hadi evine” derdim ama yönetici yok ki. Ben Özer’le konuştum “Sen burayı beş maçta bıraktın bir puan aldık ancak. Sen Bursaspor’a yanlış yaptın” dedim. “Sen o beş maçı oynasaydın biz birinci lige çıkardık” dedim. O da “Hırsıma yenildim doğru söylüyorsun ama ben arkadaşlarımı korudum onlar beni korumadı” dedi.

AYAKTA ALKIŞLAYALIM AMA

430 milyon borcumuz var. Ali Ay’a 70 milyonluk çekimiz var. Bugün o para oldu 130 milyon.120 milyon bankaya borcumuz var her sene 16.5 milyon bankaya faiz veriyoruz. Vergi dairesine 50 milyon borcumuz var. Masala gerek yok.  Bu sene 13 topçu sattık. 100 milyon lira. Bu topçuları bugün almaya kalksan alamazsın o paraya. Bizim borcumuzun daha aşağı düşmesi lazım. Borcu düş, ben anlamıyorum. Çıkarsınlar hesabı kitabı ama kimseye hesap vermiyorlar. Başkanlar da vermiyor. Şeffaf olun. Kimden korkuyorsunuz. Çıkın açıklayın ne yaptıklarınızı, ayakta alkışlayalım. Buraya gelmeden önce divan başkanı ile konuştum. Diyor ki yetkim yok. Tüzüğe koymadınız yetkiyi. Ne yapsın adam. Ben de kongre üyesiyim. Hesap verin desek, verirler mi? Anca savcılığa suç duyurunsa bulunacaksın, öyle alacaksın belgeleri. Yine söylüyorum, Bursaspor için Bursa için karıştırmayalım Bursaspor’u.

İBRAHİM YAZICI GİBİ BAŞKAN İSTİYORUZ

Anılarım canlanıyor oradan geçince. Atatürk Stadı’ndan direkt cezaevine gittim. Mahkeme falan yok, direkt cezaevi. Stadın oradan alındık, bir sürü dayak yedik. Sadece ben değil, benim arkadaşlarım da aynı şekilde. Bakın, Bursa’da herkes birbirini tanır. Ne diyeyim ki, bazı şeyler Bursaspor’u sevdiğimizden söyleyemiyoruz zarar görmesin diye. Bütün Bursaspor taraftarına sesleniyorum, sosyal medyada yazmayalım çizmeyelim. Biz çok gördük plan proje yazanları. İbrahim Yazıcı’dan başka kimse bu kulübe para kazandırmadı. Bana kağıtla gelmesinler. Kalp kırmak istemiyorum. Biz İbrahim Yazıcı gibi başkan istiyoruz. Önümüze gerçekleri sermek lazım. Bir borç var ortada. Bu borcu ne yapacaklar. Azaltmak lazım, nasıl azalacak.

MESTAN YALAN SÖYLEDİ

Mesut Mestan, aday olduğunda kongre sonunda çıktın “10 milyon euro bende var.” dedin. Ve sen kulübe başkan olup 10 milyon euro koymadın. Sen bizi yalancı konumuna düşürdün. Ben kongre üyelerinden özür dilerim. Başkan olmak için her türlü kurnazlığı yaptın. Ne oldu? Süper Lig’e çıkaramadın Bursaspor’u zarara uğrattın. Mesut Mestan’a bu sezon 86 milyon lira para geldiyse, iyi bir başkana destek çıkılsa kaç para gelir? Soruyorum, ben bilmiyorum. Kendine verdiği paranın da makbuzunu göstermesi lazım. Gelin ilk oturumda kongre olsun, bir kere olsun şehrin dinamikleri bir araya gelsin. Herkes orada bulunsun. Bir kere gel. Bursaspor için Bursa için bir kere gel. Başkanımızı seçelim.

KUBİLAY İLE OLMAZ!

Biz Kubilay’ı onatacağız diye ligden çıkamadık. Canı gönülden söylüyorum kendisi Bursalı ve Bursasporlu, ben onun çok iyi olmasını istiyorum ama onda o kapasite yok. Neden ısrar ettiler anlamdım. Biz küme düştüğümüzü sene Ankaragücü’ne verdik 20 maç oynasın diye, 20 maç oynadı Ankaragücü en alttaydı. İkinci yarı bize geldi biz küme düştük Ankaragücü kurtardı. Çocuk şanssız, bereketsiz.