Bursa
Çok Bulutlu
12.8°
Lifebursa.com - Bursa ve Türkiye'den son dakika haberleri

SEN KİMSİN?

Bursa , 23 Ekim 2020 Cuma, 18:30

SEN KİMSİN?
Hayatım boyunca kimseye eğilmedim. Biat ettiğim kimse de olmadı. İşçi emeklisi bir baba ve ev hanımı bir annenin 4. çocuğuyum. Eğitim hayatım yatılı okullarda geçti. Bursa Anadolu Otelcilik Meslek Lisesi’nden mezun olup Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ni kazandım. Hukuk fakültesini derece ile bitirdim. 1996 yılında kaymakamlık sınavının yazılısında Türkiye üçüncüsü ve hâkimlik sınavının yazılısında Türkiye beşincisi olarak derece yaptım. Kimseden torpil aramadığım için kaymakam da hakim de olamadım.

Sözlü sınavlarda devletin soğuk yüzünü görünce sizin siyaseten sığındığınız ALLAH’a ve onun adaletine bir kul olarak sığındım.

Yedi yaşımdan beri hiç yaz tatilim olmadı. Ekonomik sebeplerle yaz tatillerinde hep çalışmak zorunda kaldım.

İlkokul 1. sınıf öğrencisi iken ayakkabı boyacılığıyla başladığım çalışma hayatıma simit-lahmacun satarak devam ettim. Pazarlarda ayran sattım. Kervansaray otellerinin barlarında barmenlik yaptım. Üniversiteyi de yazları garsonluk yaparak bitirdim. Kültürpark içindeki eski Kristal Çay Bahçesi’nde de elimden çay içen Bursalı çok oldu.

Dayımın desteğiyle Karabük’te dershaneye gittim. Öğrenim hayatım süresince ciddi rakamlı burs teklifleri ile FETÖ unsurlarının dershanesi beni kendi aralarına çekmeye çalışsa da asla kabul etmedim. Ben bu teklifleri elimin tersiyle iterken dershane taksitlerimi dayım zar zor ödüyordu.

Üniversitede dört yıl boyunca devlet yurtlarında kaldım. Yurtta kalırken beni kendilerine devşirmek için öğrenci evi imkânı teklif eden FETÖ’cüler oldu ama ben bu teklifleri kabul etmedim. Devlet yurduna bir kuruş kredi ve yurt borcum olmadı. İş hayatına atılınca belli ekonomik imkânlara kavuştuğumda bana yaklaşan FETÖ’cülerin himmet ve kurban taleplerini asla kabul etmedim.

Çocuklarımın ikisi de ( sizin ve ortağınızın çocuklarının gittiği gibi ) FETÖ'nün okullarına ve dershanelerine ASLA gitmediler.

Bu süreçlerde hayatta iki şeyi çok iyi tecrübe edindim

Birincisi çalışmak, ikincisi ise ekmek için kavga etmektir.

Bugüne kadar kimsenin kayığına binmemeye özen gösterdim. Kırık dökük de olsa hep kendi kayığımın sahibi olmaya çalıştım. Rantçı olmadım.

Kazandığımı ülke üretimine ve istihdama yatırdım. Kimileri gibi avukatlıktan kazandığım parayla gayrimenkul alıp kira rantına yatırmadım. Avukatlık ofisimde 85, Ottoman Şirketler Grubunda  320 mesai arkadaşımla omuz omuza çalışmaya devam ediyorum. Bugüne kadar devlete tek kuruş vergi borcum olmadı. Benim için borç hep namus oldu. Asla hiç kimseye gecikmiş tek kuruş borcum olmadı. İhtiyaç sahibi olanlara gücüm yettiğince yardımcı olmayı ilke edindim.

Çünkü benim hayata bakış açımda biat etmek, aklını, fikrini bir başkasına emanet ederek yaşama olgusu asla olmadı.

ŞİMDİ SORUYORUM;

*Halkın ne kadar içindeydiniz?

* Siz avukatlığa başlayana kadar hayatınızda hiç çalıştınız mı?

*Siyaset yapmamış olsaydınız, siyasi iktidarın gücünü arkanıza alamasaydınız bugün avukatlık mesleğinde hangi konum da olurdunuz?

*FETÖ ile iltisaklı hangi firmaların avukatlığını yaptınız?

*İl Başkanlığınız döneminde ve 17/25 Aralık sonrasında bu firmalara avukatlık hizmeti vermeye devam ettiniz mi?

*Dava dosyalarına koyduğunuz vekâletnamelerin yanına Bursa İl Başkanı kartvizitini iliştirdiğiniz için hiç uyarı aldınız mı?

*FETÖ Bursa İl İmamı Cansun SARIYILDIZ ile hiç tanıştınız mı? Beraber maklube yediniz mi?

*Geçmişte beraber hizmet verdiğiniz il yönetimindeki kişilerden kaçı FETÖ soruşturması geçirdi?

*Bugüne kadar vekalet koyduğunuz ve şahsi kazanç elde ettiğiniz davalarda kaybettikten sonra aleyhinizde karar veren kaç tane hakim ve savcıyı FETÖ CADI KAZANI içine attınız?

*Bu hakim ve savcılardan kaç tanesi sonradan aklandı?

* Kaçının sizin iftiranıza kurban gittikleri anlaşıldı?

*Ücretli avukatlık yaptığınız işler ile ilgili bakan yardımcısı ortağınızı araya soktunuz mu?

*Sizin vekâletiniz ile ilgili olan konularda bakan yardımcısı ortağınız bizzat dâhil oldu mu? Bursa Başsavcısı ve Başsavcı Vekilini aradı mı? Bu baskı üzerine Başsavcı yardımcısı bir adliye memurunu işini yapmaması,  yapar ise ertesi gün tutuklayacağı konusunda tehdit etti mi?

*Aynı savcı tarafından iki gün sonra adliye içerisinde tehdit ettiği bu memur ile ilgili sudan sebepler ile gözaltı işlemi gerçekleştirildi mi?

*Adalet Bakanlığı içerisinden Bursa’daki hakim ve savcılar arandı mı ve yargıya müdahale edildi mi?

*Sizin ve ortağınızın siyasi nüfusunuzu kullanarak hizmet ettiği kişi kim?

*Bu kişi iki yıl yurtdışında firari yaşayıp, etkin pişmanlık hükümlerinden faydalanmak için ülkeye dönen ve FETÖ mensubu olduğu için 4 yıl 2 ay hapis cezası alan kişi midir?

*Ortağınız bu kişinin gerçekte kim olduğunu biliyor mu?

*Ve zurnanın zırt dediği yere gelecek olur isek;  bu FETÖ hükümlüsüne HİZMET etmek için ne kadar avukatlık ücreti aldınız?

SON OLARAK;

İl Başkanlığı yaptığınız dönemde görevden alınacağınız söylentisi ile ilgili sorulan bir soruya verdiğiniz cevapta aynen ‘’Siyasetin doğal işleyişinde görevden alma olmaz. Ancak olağanüstü bir durum olursa görevden alma olur. Bursa il yönetimi yolsuzluğa bulaşmış veya seçim başarısızlığı yaşamış değil’’ cümlelerini kullanarak genel merkezin bir il başkanını ya yolsuzluğa bulaşır ise ya da seçim başarısızlığı yaşar ise görevden alacağınızı kendi ağzın ile söylediniz.

AK Parti Bursa’da kurulduğu tarihten bu yana ‘seçim başarısızlığı’ yaşamadığına göre siz neden görevden alındınız?

Şimdi bu yazımın sonunda sormuş olduğum soruların cevaplarını bekliyorum.