Bursa
Parçalı Bulutlu
9.7°
Lifebursa.com - Bursa ve Türkiye'den son dakika haberleri

Siyasetsiz olmuyor !

Bursaspor , 08 Eylül 2020 Salı, 21:28

Siyasetsiz olmuyor !
Bursa’da yaşayan herkes siyasetin sporun içinde olmamasını istiyor.

Hep isteniyor da ama her spor kulübünün işleri siyaset olmadan da bir türlü maalesef ne ilerliyor, ne de sorunları çözülüyor.

Dün Özlüce İbrahim Yazıcı Tesisleri’nde, Ak Parti’lilerin bir çıkartması yaşandı. Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş öncülüğünde Bursa milletvekilleri Osman Mesten, Emine Yavuz Gözgeç, Zafer Işık, Ahmet Kılıç, AK Parti İl Başkanı Ayhan Salman, Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar ve Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz katıldı.

Basına açık olarak yapılan bölümde dinlediklerim biri haricinde beni gelecek için umutlandırdı. Geçtiğim sezon başında yapılan yardım kampanyası toplantısında CHP’li bir yetkilinin kulübün borçtan kurtulması için Özlüce Tesisleriyle ilgili yorumunun hala unutulmamasıydı.

Hatta Alinur Aktaş’ın “Milli Emlak’a ait bir araziye ‘rezidanslar veya apartmanlar dikelim de Bursaspor'u kurtaralım’ gibi aslı astarı olmayan projelerden ziyade, yere sağlam basan projeleri konuşmayı tercih ettik. Karınca kararınca destek olduk” sözleriydi.

Ne bileyim bana ters geldi.

Bu sözler sonrası Bursaspor’un elinden Nalbantoğlu katlı otoparkı elinden alınması birden aklıma geliverdi.

Peki o günden bu yana, Bursaspor için hangi sağlam bir proje sunuldu keşke onlar da açıklansaydı. Mıcır alanı denildi. Hala uygulanmaya geçilmedi. Yani her proje sözde kalmıştı. Sadece Ali Ay’ın kendi üzerine aldığı yerler hariç.

Bir de kapalı kapılar arkasında neler konuşuldu, nasıl bir destek sözü alındı bilemiyorum.

Her şey bir tarafa, Erkan Kamat’ın kısa süre içerisinde personelinden futbolcusuna kadar Özlüce’de havanın bir anda değiştiğini açıklaması Pazar günü başlayacak olan TFF 1.Lig maçı öncesinde umut vericiydi.

Özellikle Erkan Kamat’ın yeni sponsorlarla ilgili olarak bir iki gün içinde açıklama yapacağını söylemesi beni gerçekten çok heyecanlandırdı. Haydi hayırlısı diyorum.

Mesut Mestan Başkanın, U 19 Takımı’ndan profesyonel yaparak A kadroya dahil ettirdiği isimler, sezonun başlaması yaklaşınca, kadro fazlalığı nedeniyle tam 7 isim Berat Altındiş, Abdullah Tazgel, Zeynullah Türkay, Batuhan Toygar, Mustafa Çalışkan, Tayfun Bebek ve Sebahattin Uslu çalışmalarını Vakıfköy Orhan Özselek Tesisleri’nde sürdürecek.

Hayırlısı diyelim.

Bir de transfer tahtamız açılır, birkaç isim daha aramıza katılırsa, galiba birkaç oyuncu daha kiralık olarak başka takımlara gidecek.