Lifebursa.com - Bursa ve Türkiye'den son dakika haberleri

Skandal haritayı paylaştı! Türkiye'nin topraklarını Ermenistan'a kattı

Dünya , 06 Ekim 2020 Salı, 11:15

Fransız Belediye Başkanı Laurent Wauquiez'ın sosyal medya hesabından paylaştığı haritada, Türkiye'nin doğusu Batı Ermenistan olarak gösterildi.

Skandal haritayı paylaştı! Türkiye'nin topraklarını Ermenistan'a kattı
Fransa'da bir belediye başkanı, Ermenistan için ilaç ve acil yardım malzemesi topladıklarına ilişkin Twitter hesabından paylaşım yaptı. Söz konusu paylaşımda yer alan haritada, Türkiye'nin doğusunun Batı Ermenistan olarak gösterilmesi dikkat çekti.

Ermenistan'ın, Dağlık Karabağ'da Azerbaycan Türklerinin yaşadığı bölgelere saldırılar düzenlemesinin ardından başlayan çatışmalar, tüm cephe hattı boyunca devam ediyor. Azerbaycan'ın gerçekleştirmiş olduğu saldırılar sonrası Ermenistan'daki hastanelerde yaralı askerlerden dolayı sağlık sistemi çökmüş durumda.

TÜRK TOPRAKLARINI ERMENİSTAN OLARAK GÖSTERDİLER

Fransa'da Auvergne Rhônes Alpes Belediye Başkanı Laurent Wauquiez de, Ermenistan için ilaç ve acil yardım malzemesi topladıklarını açıkladı. Ancak Fransız Başkan'ın ilaçları topladıktan sona paylaştığı harita tepki çekti. Wauquiez'ın paylaştığı haritada, Türkiye'nin doğusu Batı Ermenistan olarak gösterildi.