Bursa
Çok Bulutlu
12.2°
Lifebursa.com - Bursa ve Türkiye'den son dakika haberleri

Sokakta yürürken küfür yiyen biri oldum

Magazin , 03 Aralık 2020 Perşembe, 09:32

Mide küçültme ameliyatı sonrası 93 kilo veren Pelin Öztekin, "Bana kiloluyken şans verilmiyordu" dedi. "Başrolün 50 kilo olup jönün çok yakışıklı olması gerekmiyor" diyen oyuncu, "100 kilo olan biri aşık olmaz mı, acı çekmez mi?" açıklamasında bulundu.

Sokakta yürürken küfür yiyen biri oldum

Oyuncu Pelin Öztekin, 2013'te 156 kiloya çıkmış, 2014'te mide küçültme ameliyatı olmuştu.

Öztekin; "Ne kadar tatlı ve sempatik de olsanız kiloluyken drama işlerinde nedense rol pek verilmiyor. Çünkü orada fettan olmanız lazım, günümüzde kostüm çok önemli, ona uygun giyinmeniz lazım. Bence kilolu insanların da dizilerde başrol oynaması gerekiyor" dedi.

"100 kilo olan insanın aşkına mı inanmıyoruz ya da çektiği acı mı inandırıcı gelmiyor?" diyen Öztekin şöyle devam etti; "Başrolün 50 kilo olup jönün çok yakışıklı olması gerekmiyor. Etrafımızda herkes acı çekiyor, aşık oluyor, evleniyor, boşanıyor. Bu görsel kısıtlamanın hoş olmadığını düşünüyorum. Ben bu önyargıyı kırmak istiyordum. Ters köşeyi değişimden sonra yapmak istedim. Kiloluyken şans vermediniz, şimdi bakın ne oldu demek istedim."

Oyuncuların hep farklı rolleri canlandırmak istediğini belirten Pelin Öztekin, "Kaç tane sempatik kız oynayabilirim ki?" dedi.

Sevimli rollerde oynarken çok sevildiğini belirten oyuncu, kilo verip farklı karakterleri canlandırmaya başladıktan sonra aldığı tepkileri de şöyle anlattı; "Birden sokakta yürürken küfür yiyen biri oldum, demek ki doğru yoldayım. Kendimi değiştirmeyi seviyorum."

Kaynak: Milliyet Magazin