Bursa
Parçalı Bulutlu
11.6°
Lifebursa.com - Bursa ve Türkiye'den son dakika haberleri

Son terörist yok oluncaya kadar

Gündem , 22 Aralık 2020 Salı, 21:16

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, "Operasyonlarla yurt içinde ve sınır ötesinde bunların mağaralarını, barınaklarını başlarına yıktık, yıkmaya devam edeceğiz. En son teröristi de etkisiz hale getirip bu işi bitireceğiz" dedi.

Son terörist yok oluncaya kadar

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Ümit Dündar, Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Adnan Özbal ve Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Hasan Küçükakyüz ile beraber, Kaplan Pençesi 2020 Tatbikatı'nı takip ettikleri Aksaz Deniz Üs Komutanlığı'ndan, İzmir'de konuşlu 2'nci Ana Jet Üs Komutanlığı'na geçti. Personel ile bir araya gelen Bakan Akar, Hava Kuvvetleri Komutanlığı'nın bugüne kadar yurt içi ve yurt dışı operasyonlarındaki üstün başarılarının Türk Silahlı Kuvvetleri'nin dünya genelindeki saygınlığını daha da pekiştirdiğini belirtti. Nitelikli personelini üstün teknoloji ile buluşturan Hava Kuvvetleri'nin bundan sonra da aynı azim ve kararlılıkla görevlerini başarıyla yerine getireceğini belirten Akar, "Bugüne kadar yapılan çalışmalar önemli sonuçlar verdi. Bundan sonra da aynı azim ve kararlılıkla çalışarak bu ileriye dönük çalışmalarımız, bu yürüyüş devam edecek. Bu konuda yapılması gereken ne varsa başaracağız, asil milletimize karşı sorumluluklarımızı eksiksiz yerine getirmeye devam edeceğiz" dedi.

SORUMLULUK ARTTI

15 Temmuz darbe girişiminin ardından TSK'nın sorumluluk ve görevlerinin arttığına işaret eden Akar, bölgesel olarak önemli ve hassas bir dönemden geçildiğini belirtti. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde Türkiye'nin uluslararası arenada özne konumuna geldiğini vurgulayan Akar, "Bunun sonucu olarak hem etki hem de ilgi alanımız genişlemiştir. Etki ve ilgi alanımızın genişlemesi de bizlerin görev ve sorumluluklarını artırmaktadır. Onun için her zamankinden daha çok çalışmak, her zamankinden daha çok kahramanlık ve fedakarlık yapmak durumundayız. Niçin, ülkemizin ve milletimizin hak alaka ve menfaatlerini korumak ve kollamak için. Bu milletinin bağrından çıkan TSK'nın vazifesi, egemenliğimiz, bağımsızlığımız, asil milletimizin ve vatan topraklarının karada, denizde ve havadaki egemenlik alanlarımızın güvenliğini sağlamaktır. Bunun için gece gündüz demeden asil milletimizin sevgisi, güveni ve duasından aldığımız ilhamla çalışmalarımızı bugüne kadar sürdürdük, bundan sonra da aynı azim ve kararlılıkla sürdüreceğiz" açıklamasında bulundu.