Bursa
Parçalı Bulutlu
6.9°
Lifebursa.com - Bursa ve Türkiye'den son dakika haberleri

Sosyal medya hesaplarınızı nasıl koruyabilirsiniz?

Teknoloji , 01 Mart 2021 Pazartesi, 12:54

Sosyal medya hesaplarınızın ele geçirilmemesi için neler yapabilirsiniz? Emniyet Genel Müdürlüğünün eğitim ve farkındalık programı SİBERAY'ın önerileri...

Sosyal medya hesaplarınızı nasıl koruyabilirsiniz?

Dünya genelinde 4,66 milyar insan internet kullanıyor. Toplam sosyal medya kullanıcı sayısı ise 4,20 milyar. En çok kullanıcısı olan sosyal medya platformu Facebook. We Are Social raporuna göre, Türkiye'de günlük internet kullanımı 7 saat 57 dakika.

Sosyal medya da hayatımızın odağında. Günde 3 saate yakın bir süreyi sosyal medyaya ayırıyoruz. Kişisel bilgilerimizin olduğu sosyal medya hesaplarımızı korumamız gerekiyor. Peki, bunu nasıl yapabiliriz?

ŞÜPHELİ GİRİŞ UYARILARINI AÇIN

Bu sayede başka biri hesaba giriş yaptığında önceden haberiniz olur ve önlem alabilirsiniz.

Güvenliğinden şüphe duyduğunuz uygulamalar, sosyal medya hesaplarınıza erişebilir ve sizin kontrolünüz dışında şeyler yapabilir.

Sosyal medya hesabına kayıtlı e-mail ve telefon numarasını güncel tutun. Şifrenizi güncellemek ve değiştirmek için tek kullanımlık kodlar, e-mail ve telefon numarasına gönderilir.

İki faktörlü kimlik doğrulamasını aktif hale getirin. Bu özelliği aktif hale getirdiğinizde, hesabınıza giriş yapmak için telefonunuza tek kullanımlık şifre gönderilir.