Bursa
Çok Bulutlu
19.9°
Lifebursa.com - Bursa ve Türkiye'den son dakika haberleri

Sütten çıkmış ak kaşık değilim

Gündem , 28 Ocak 2021 Perşembe, 19:44

Halil Sezai, cezaevinden çıktıktan sonra ilk kez konuştu: "Sütten çıkmış ak kaşık değilim ama bir insan bu kadar da linç edilemez."

Sütten  çıkmış  ak kaşık  değilim

Komşusunu darp ettiği gerekçesiyle 1 yıl 11 ay 17 gün hapis cezasına çarptırılan Halil Sezai Paracıkoğlu, cezaevinden çıktıktan sonra ilk kez bir programa katılarak açıklamalarda bulundu. Şarkıcı, "Kendim de sütten çıkmış ak kaşık değilim, normalinde kendimden nefret edebilen bir adamım ama bu kadar da bir insan linç edilemez" diye konuştu.

67 yaşındaki komşusunu darp etmekten suçlu bulunarak hapis cezasına çarptırılan şarkıcı Halil Sezai, Gökhan Çınar'ın Exxen'de yayınlanan Katarsis programına konuk oldu. 45 gün cezaevinde kalan 41 yaşındaki şarkıcı, komşusu Hüseyin Meriç ile yaşadığı darp olayına ilişkin kamuoyundaki tepkilere yönelik açıklamalar yaptı.

'İHTİYACIM OLAN ZAMANDA

KİMSEYİ YANIMDA GÖREMEDİM'

"Medya gücünü eline geçiren herkes algıları istediği gibi yönetebiliyor. Yaptırtmak istediği ve göstermek istediği her şeyi rahatlıkla yansıtabiliyor. Bu benim cezaevinden çıktıktan sonra katıldığım ilk program" diyen Halil Sezai, "45 günlük cezaevi süreci geçirdim. Bu süreçte kimse yanıma gelip 'Hayırdır ne oldu sana?' diye sormadı. İhtiyacım olan zamanda kimseyi yanımda göremedim. Kimse gerçeği duymak için bana mikrofon uzatmadı. Şimdi algılar değiştiğinde gelip sormaya başladılar. İş işten geçtikten sonra geliyorlar" dedi.

'İNSANLARA BENİ YILLARDIR

YANLIŞ TANITMA DERDİNDELER'

Cezaevi günleri için, "Kötü geçmedi bu dönem. Hatta buna ihtiyacım varmış gibi geçirdiğim bir dönem oldu. Tek başıma bir odada kaldım. Hava almaya bile doğru düzgün pek çıkmadım. Bol bol kitap okuyup kendi başıma vakit geçirdim. İçsel bir yolculuk yaptım. Sakin ve sabırlı bir adam olduğumu düşünürdüm ama böyle değilmişim. Bu yaşadıklarımı anlamaya çalıştım. Kendimle baş başa kaldım. Bu durum vicdanınızı kötü hissettiriyor, ne olursa olsun insan kendisini kötü hissedilebiliyor" diyen şarkıcı sözlerine şöyle devam etti:

'HER NE KADAR FİZİKSEK ŞİDDET SUÇSA,

PSİKOLOJİK ŞİDDET DE SUÇ SAYILMALI'

Yaşanan darp olayıyla ilgili ise şu açıklamaları yaptı: "Kendim de sütten çıkmış ak kaşık değilim, normalinde kendimden nefret edebilen bir adamım ama bu kadar da bir insan linç edilemez. Her ne kadar fiziksek şiddet suçsa, psikolojik şiddet de suç sayılmalı. Birinin sizin karşınızda aylardır küfrettiğini ve sözlü taciz ettiğini düşünün. Sürekli yüksek sesli tacizler ve küfürler duyduğunuzu düşünün. Empati yapın. Üzülüyorum ama kimse kusura bakmasın ben kimseyi katletmedim.