Bursa
Parçalı Bulutlu
9.6°
Lifebursa.com - Bursa ve Türkiye'den son dakika haberleri

Suyun fiyatı 10 TL'ye sabitlenecek

Siyaset , 08 Ekim 2020 Perşembe, 00:48

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı su fiyatını aylık 10 tona kadar 10 TL’de sabitleme planı için çalışmaların yapıldığını açıkladı.

Suyun fiyatı 10 TL'ye sabitlenecek
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Ekim Ayı Meclis Toplantısı 1. Birleşiminde su fiyatıyla ilgili bir duyuruda bulundu.

Daha önce sosyal yardım alan ailelere ücretsiz internet verileceğini duyuran Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, bu kez su fiyatını aylık 10 tona kadar 10 TL’de sabitleme planı için çalışmaların yapıldığını açıkladı.

160 BİN AİLENİN FATURASI 10 LİRAYI GEÇMEYECEK

Suya zamla ilgili konuşan Yavaş, şunları söyledi;

Suya zam falan istemedik. Elimizi vicdanımıza koyacağız. 150 ton su kullananlar var. O bu meclise gelecek. Çevre Bakanlığı bunu öneriyor. Dünya kuraklığa gidiyor. Ankara da kuraklığa gidiyor. Hala hobi bahçelerine bir kademe koymadığımız takdirde Ankara’nın suyu var olduğu halde veremiyoruz.

Altındağ’ın bazı köylerine su veremedik. Yokluğundan değil arkadaşlar. Açıyor musluğu sonuna kadar bahçesini suluyor su ucuz diye. Köylü arıyor biz abdest alamıyoruz diye.

Ben şöyle bir formülle geleceğim. 10 tona kadar su alanları 10 lirayı geçirmeyeceğiz. Bu sosyal yardım alan 160 bin aile için geçerli. Daha ucuz ödeyenler var onunki aynen devam edecek.

Kaynak: Sözcü