Bursa
Çok Bulutlu
24.2°
Lifebursa.com - Bursa ve Türkiye'den son dakika haberleri

"Taraftarın desteği bize haklı bir şampiyonluk getirdi"

Bursaspor , 01 Mayıs 2021 Cumartesi, 13:07

Bursaspor'un şampiyon kaptanı Ömer Erdoğan, Türkiye Futbol Federasyonu'nun TamSaha dergisine açıklamalarda bulundu.

"Taraftarın desteği bize haklı bir şampiyonluk getirdi"

Bursaspor'un şampiyon kaptanı Ömer Erdoğan, Türkiye Futbol Federasyonu'nun TamSaha dergisine açıklamalarda bulundu. Ömer Erdoğan'ın Bursaspor ile ilgili yaptığı konuşmalar şu şekilde:

"Bursaspor'da şampiyonluk bizim için bir mucizeydi"

"Bursa benim için çok şey ifade ediyor. Zaten ailece de oraya yerleştik. Şampiyonluğa gelince bizim için bir mucizeydi. O sene gerçekten takımdaşlık, aidiyet duygusu ve aile ortamının ne kadar önemli olduğunu bir kez daha gördüm. Bir camianın, bir takımın arkasında duruşu, kulübün doğru yönetilmesi bizi şampiyonluğa taşıdı. Sezona şampiyonluk hedefiyle girmemiş ama Ertuğrul Hocamla bir çıkış yakalamıştık. Fakat sezon içinde öyle bir ortam oluştu ki, takım içindeki saygı-sevgi, kenetlenme, özgüven, taraftarın ve camianın takıma inanması, halkın desteği bize haklı bir şampiyonluk getirdi."

"Bursaspor'a rakip olduğum maçtan önce yaklaşık 25 bin taraftar "Büyük Kaptan Ömer Erdoğan" diye beni çağırdı"

"Çok büyük bir tesadüf. Bahsettiğiniz gibi ilk maçımı Bursa'ya karşı deplasmanda oynamak benim için çok ilginçti. Olumlu bir tarafı vardı. Sağ olsunlar maçtan önce yaklaşık 25 bin taraftar "Büyük Kaptan Ömer Erdoğan" olarak çağırdı beni. Halen tüylerim diken diken oluyor. Bu beni çok mutlu etti. Oyuncularım bile şaşırdı."