Bursa
Çok Bulutlu
23.4°
Lifebursa.com - Bursa ve Türkiye'den son dakika haberleri

Tayland'da giyotinle kendi kafasını kesti!

Dünya , 20 Nisan 2021 Salı, 15:38

Tayland'da yaşanan korkunç bir olay dünya gündemine bomba gibi düştü. Buda'ya kendini adayan bir keşiş giyotinle kendi kafasını kesti. Olayın dehşete düşüren detayları okuyanların kanını dondurdu.

Tayland'da giyotinle kendi kafasını kesti!

Budizm inancının yaygın olduğu Tayland'dan gelen bir haber tüm dünyayı dehşete düşürdü. Thammakorn Wangpreecha adındaki bir keşiş Buda'ya kendini adamak için giyotinle kafasını kesti.

Tayland'da 68 yaşındaki Budist keşiş Thammakorn Wangpreecha Buda'ya kendini adamak için giyotinle kafasını kesti. Olay Nong Bua Lamphu bölgesinde bulunan Wat Phu Hin tapınağında gerçekleşti.

Thammakorn Wangpreecha'nın 'daha yüksek ruhani bir varlık' olarak reenkarne olmak için kafasını kestiği ifade edildi. Keşişin cesedinin 15 Nisan'da tapınakta bulunduğu kaydedildi.

Keşişin yeğeni Booncherd Boonrod, Wangpreecha'ın cesedini tapınakta bulduğunu ve keşişin ölümüne ilişkin detaylarını bir mermerden yapımı bir levhaya kazıdığını söyledi.

Beş yıldan fazla bir süredir bunu planladığı akıllara durgunluk veren törenin kendisinin öbür dünyada iyi şans getireceğine inandığı belirtildi. Olayın daha da korkunç olan detayına göre keşiş giyotini kendi elleriyle yapmış.

Wangpreecha, bir Buda heykelinin yanına uzanıp korkunç eylemini gerçekleştirirken bunun sebebinin olay sonrasında gövdesinden ayrılan başını Buda tutuyormuş gibi görünsün istemesi olduğu açıklandı.

Keşiş korkunç planını hayata geçirmeden önce tapınağa gelen takipçilerine tapınaktan ayrılacağını bildirmiş ancak bu planından hiç bahsetmemişti.