Lifebursa.com - Bursa ve Türkiye'den son dakika haberleri

Tecrübeye yenildik!

Spor , 13 Eylül 2020 Pazar, 19:05

Maç öncesi anormal derecede yağan yağmur.

Tecrübeye yenildik!
Zeminde yer yer gölcükler vardı.

Ancak takımlar ısınmaya çıkana kadar zeminde su birikintisi olan hiçbir yer kalmadı.

Stadyuma elektrik yükleyen trafodaki patlama nedeniyle stadın elektrikleri kesik. Allah’tan jenaratör devreye girdi de saha aydınlatılabildi.

Elektrik olmaması nedeniyle kadrolar elimize ulaşamadı.

İlk 11’lere baktığımızda Adana Demirspor tecrübeli isimleri ve kadrodaki 6, sahadaki 4 yabancısıyla daha ağır basıyordu.

Bursaspor’da ise geçtiğimiz sezondan kalan Burak Kapacak. Burak Altıparmak, Özer Hurmacı Cüneyt Köz, Sedat Dursun, Ali Akman var.

Ancak Mustafa Er, sol bek olmaması, Onur Atasayar’ın hazır olmaması nedeniyle sihirli bir dokunuşla orta alan oyuncusu Emirhan Aydoğan’ı buraya monte etmiş.

Orta alanda Vakıfköy’ün genç yeteneklerinden Ozan İsmail Koç var. Ramazan Keskin geçtiğimiz sezon kalan sakatlık sonrası ilk kez ilk 11’de görev yapıyor.

Geçtiğimiz sezon çoğu kez kesik yiyen İsmail Çokçalış bu kez hatasız ve katkı vererek oynuyor. Ali Akman, son vuruşların usta ismi, harika bir kafa golü attı.

Kaptan Özer Hurmacı’nın Demirspor kaptanı Anıl Karaer’in seremonide selamlaşmaması, hatta yumruk yaparak elini bile sıkmaması dikkat çekici bir detaydı maç balamadan önce.

Ancak ilk 45 dakikanın bana göre özeti;

İsteyen, mücadele eden daima ön plana çıkıyor.

Bursaspor da bunu tecrübeli oyunculardan kurulu rakibi karşısında çok iyi sahaya yansıttı.