Lifebursa.com - Bursa ve Türkiye'den son dakika haberleri

Teksas "Bursa'yı gözden çıkaranlar..."

Bursaspor , 02 Ağustos 2020 Pazar, 15:47

Bursasporlu taraftarlar bayram buluşmasında bir araya geldi. Pınarbaşı şehitliğinde gerçekleştirilen bayramlaşmanın ardından dua eden yeşil-beyazlı taraftarlar daha sonra Pınarbaşı parkında basın açıklaması yaptı.

Teksas "Bursa'yı gözden çıkaranlar..."
Teksas'ın basın açıklaması şöyle;

Değerli arkadaşlar, değerli basın mensupları,

Öncelikle buradaki herkese teşekkürler. Tüm Türkiye'nin ve İslam aleminin Kurban Bayramı tekrar mübarek olsun, hayırlara vesile olsun.

Gönül ister ki, bayramlar ulusumuzu daha çok birleştirsin. Gönül ister ki ayrışmadan uzak bayramlar yaşayalım ama ne yazık ki bu bazen mümkün olmuyor. Birileri, yaptıklarıyla bize bayramlık ağzımızı açtırıyorlar.

Türkiye Futbol Federasyonu ile Kulüpler Birliği kafa kafaya vermişler, koronavirüs salgını sebebiyle ligden düşmeyi kaldırmışlar.

Onlara günlerdir tek bir soru soruyoruz ama hala yanıt alabilmiş değiliz. Belki içlerinden aklı başında yanıt verebilecek biri çıkar diye burada tekrar soralım.

Küme düşme rekabeti salgından etkilendi de, lige çıkma yarışı etkilenmedi mi?

Hadi bu karar bir yanlışlıkla alındı, ama bununla da bitmiyor ne yazık ki.

Neymiş, Adana Demirspor play off finalinde penaltılarla elenmiş, onlar da salgından etkilenmiş, onlar da lige alınıp Süper Lig 22 takıma çıkmalıymış.

Dünden beri kulak tırmalayan popçusundan, iki kelimeyi bir araya getiremeyen dizi oyuncusuna sosyal medyada bunun için uğraşıyorlar. Türk futbolu, birilerinin lobisine ve parayla attırdığı tweetlere göre şekillenecekse kapatın dükkanı gidin. Böyle bir şey olabilir mi Allah aşkına?

Salgın sebebi ile ligler zamanında tescil edilseydi, Bursaspor bugün Süper Lig'deydi. Liglere devam edildi, maçlar oynandı, puan tabloları şekillendi. Şimdi maçlar yok sayılıp, birilerinin gazı ile düşme kaldırılıyor, birilerine imtiyaz için çabalanıyor. Ama Bursaspor'a, Akhisar'a gelince yok. Biz salgından etkilenmedik galiba rüya görüyoruz aylardır. Türkiye böyle işbilmezlik, Türk futbolu böyle çifte standart görmedi.

Osmanlı puan silme cezası aldı düştü, düşme kaldırılınca bu cezanın bir anlamı kalmadı. Eskişehir puan silme cezası aldı düştü, bunun da anlamı kalmadı. Ama biz puan silme cezası yüzünden lige çıkamadık. Bunun da hesabını veren yok. Suçumuz tepeye oynamaktı herhalde. Tümüyle bir komedi..

Ama bu saçmalığa imza atanların unuttukları bir şey var aslında biz de bunu hatırlatmak için buradayız. Herkes bilsin ki, o lobiler, o ağalıklar Bursa'ya bize sökmez. Ya Bursaspor da hakkıyla Süper Lig'e alınacak, ya da lig normal haliyle devam edecek. Bundan ötesi, Türkiye ekonomisinin ihracat yükünü sırtlayan işçi kenti Bursa'nın ve vatanperver Bursa halkının yok sayılması olur ki, bunun, bu sürecin tüm muhatapları için öngörülebilir sonuçları olacaktır.

Son kez söylüyoruz ve sabırla çağrıda bulunuyoruz; bu hukuksuzluğa derhal son verin. Türk futbolunu katledenler, Türk futboluna asla iyileşmeyecek bir yara daha açmadan gerekeni yapın. Bu ülke insanının, bir de futbol üzerinden daha fazla ayrışma lüksü yoktur.

Bursa'yı gözden çıkaranlar da, gözden düştüklerinde ah vah etmeyecekler.