Bursa
Çok Bulutlu
13.3°
Lifebursa.com - Bursa ve Türkiye'den son dakika haberleri

TFF ancak uyanabildi!

Spor , 24 Temmuz 2020 Cuma, 11:16

Metin Korkmaz Türk Futbolunda kara bir lekeydi.

TFF ancak uyanabildi!
Lekeydi diyorum;

Çünkü, Türkiye’deki şike olaylarında en çok adı geçtiği için menajerlik lisansı elinden alınmıştı.

Hala sahibi olduğu menajerlik şirketinde aralarında Bursaspor ile birlikte birçok kulüp futbolcusu var.

TFF ceza verdiği bu kişiye, yönetici olarak sahaya girmesine nasıl izin verdi diye tüm kulüplerin tepkileri giderek artmaya başlamıştı.

Türkiye Futbol Federasyonu, yazın ortasına gelmemize karşın sezon bittikten ve 35. maç oynandıktan sonra uyandı ve Metin Korkmaz’a, Futbol Menajerleri ile Çalışma Talimatı'nın 4/2., 4/3. maddelerine aykırı eylemi nedeniyle aynı talimatın 4/7. maddesi uyarınca 1 YIL HAK MAHRUMİYETİ CEZASI ile oyçokluğu cezalandırılmasına karar verdi.

Ve Türkiye’nin Futbol Federasyonu, nihayet kış uykusundan uyandı ve futbol sahalarına girmemesi gereken bir kişiye oy birliği ile değil de oy çokluğu ceza vermesi gerçekten kafaları karıştırdı.

Bence Metin Korkmaz ile ilgili olarak onda futbolcusu olan her kulübün mahkeme yolunu tercih etmesi ve telefon konuşmalarının dökümünü takip ederek görev yaptığı kulübüne de en ağır cezayı vermesi gerekir.

Ama Türkiye’de özellikle futbolda adalet olmadığı için bunun olacağını düşünmüyorum.

Metin Korkmaz’ın aldığı 1 yıl ceza sonrasında Adana Demirsporlu taraftarların Bursaspor lobisi ceza aldırdı diyerek tweet atması gerçekten çok komikti. Bursaspor’un bir lobisi olmuş olsaydı, en azında verilmeyen penaltılarla en azından 15 puanı havaya uçup gitmezdi.

Aslında Adana temsilcisinin taraftarları yeniden izleyin son iki maçta aldıkları 5 penaltının ne kadar komik olduğunu ve penaltı olmadığını görürlerdi.

 

ÖNEMLİ RÖVANŞ     

Bursaspor, Pazar günü Adana Demirspor ile Bursa’daki 0-0’ın rövanşına çıkacak. Yeşil beyazlılar için çok önemli bir sınav. Kazanmak demek Süper Lig biletini cebine koymak gibi olacak.

Bunun nedeni ise artık televizyonlardaki spor programlarında bile düşmenin olmayacağı ve ligin 21 veya 22 takımla oynanacağı dillendiriliyor. Sonuç olarak büyük bir olasılıkla finale yükselen iki takımda Süper Ligin yeni takımı olabilir.

Onun için Bursa’ya seven tüm siyasetçiler, STK’lar Bursaspor bayrağı altında toplanarak güçlerini bir lobi olarak hissettirmeleri şart. Bursa lobisi bir kez işlerse hedefimize ulaşırız diyorum.

Ve onun için haydi Bursa harekete geç diyorum.