Bursa
Parçalı Bulutlu
25.7°
Lifebursa.com - Bursa ve Türkiye'den son dakika haberleri

TFF değil ceza makinesi

Bursaspor , 08 Temmuz 2020 Çarşamba, 18:17

Türkiye Futbol Federasyonu bu kulüplerin seçmiş olduğu kişilerin yönettiği bir kurum.

TFF değil ceza makinesi
Pandemi sonrasında spor kulüplerine özel maç izni vermeyip, 3 aylık aradan sonra lig temposuna sokmasının sonrasında birçok futbolcu ağır sakatlık yaşadı.

Bunun baş sorumlusu TFF olması gerekmiyor mu?

Elbette tüm sorumluluk onların.

Bence tüm böyle sakatlık geçiren ve 6’şar ay gibi uzun süre sahalardan uzak kalacak olan futbolcuların ben TFF’yi mahkemeye vermelerini arzuluyorum.

Son PFDK kararlarına bakıyorum, TFF 1.Lig’de hemen hemen her kulübe sosyal mesafe kurularına uymadıkları, maske takmadıkları gerekçeleriyle 30’ar bin TL para cezası kesmiş.

Hem bu ligde mücadele eden kulüplere maddi açıdan naklen yayınlardan pay alamayacaksın, galibiyetlere mali destek veremeyeceksin, sadece onları kendinin para makinesi gibi görüp ceza keseceksin. Bu ahlaklı ve dürüst bir şey değil.

Bence bu TFF’ye oy veren ve karar alınmasına karşın Kulüpler Birliği olmadan yayıncı kuruluş ile görüşen yönetim için iyi düşünmeleri gerekiyor.

TEŞEKKÜRLER AKTAŞ

Bursa’nın merkezindeki tek spor salonuydu Atatürk Spor Sarayı.

Burası merkez ilçe Osmangazi’nin kalbinde yer alan 2 binin üzerindeki sporseverin lig maçlarını izlediği bir salondu.

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Ali Nur Aktaş, yıkılacak salonun yerine altında oto parkı da olan uluslararası maçların oynanabileceği bir salon yapılacağını lifebursa.com’daki arkadaşımız Fatih Akkuş ile yaptığı söyleşide açıklamış.

Çok mutlu oldum.

Gerçekten Bursa’nın yeni modern salonlara ihtiyacı var.

Ancak, aynı Atatürk Stadı’nın tarihi kapalı tribünü ile SİT raporu olmasına karşın yerle bir edilip, çürük raporu var denilerek Millet Bahçesi’ne ilave edilmişti.

En büyük arzum da salonun da aynı akibete uğramaması.

Bunun takipçisi olacağım.

GELELİM MENEMEN MAÇINA

Bursaspor, İrfan Buz ile dördüncü sınavına çıkacak. İlk üç maçı 1-0’lık skorlarla kazanmıştı yeşil beyazlılar.

Bu mücadeleyi kazanması halinde diğer maçlarından çıkacak sonuçları bekleyecek. Belki ikinci sıraya yükselebilme fırsatını da yakalayabilir.

Ancak bu mücadele sanıldığı gibi çantada keklik maçlardan olmayacak.

Bursaspor bu ligde herkesin kendisine ‘en büyük rakip’ olarak gördüğü ve canını dişine takarak oynadığı takım. Bunun nedeni ise Süper Lig’de şampiyon olmuş 5 takımdan birisi olmasıdır.

Bu nedenle her takım gibi Ekol Göz Menemenspor’da Bursa’da Pazar günü 17.30’da oynanacak maçta olağan üstü mücadele ortaya koyacaktır. O nedenle sakin kalıp bu maçı kazanmanın planlarını elbette teknik direktörümüz İrfan Buz yapacaktır.

Önemli olan kazanarak yolumuza devam etmek olmalıdır.