Bursa
Çok Bulutlu
18.1°
Lifebursa.com - Bursa ve Türkiye'den son dakika haberleri

TFF toplanıyor

Bursaspor , 04 Ağustos 2020 Salı, 12:24

Bursaspor’un sezonu Play-Off yarı final maçlarında Adana Demirspor’a elenmesinin ardından noktalamasından sonra gündem bir türlü değişmedi.

TFF toplanıyor

Adana Demirspor’un finalde Fatih Karagümrük’e penaltılarla elenmesinin ardından Süper Lig’in 22 takımla oynama ihtimali doğmuştu. Ancak Bursaspor taraftarının bu konuda ki itirazı haklı bulunarak 21 takım oynanacağı yönünde açıklama yapılmıştı.


Son olarak lifebursa.com yazarı Osman Gürçay’ın haberine göre Bursa siyasileri Efkan Ala, Alinur Aktaş, Hakan Çavuşoğlu önderliğinde bir heyetle Ankara’ya gidip durumu anlatmış ve 24 takım olma konusunda diretmişti. Bütün bunların ardından bugün 14:30’da Riva’da toplanacak TFF bu konuyu tekrardan gündemine alacak. TFF’ye yakın kaynaklar ise bu sezon liglerin 24 takımla oynanması hususunda karar alınacağını söylüyor.


En geç yarın açıklanması beklenen bu gelişme ile Adana Demirspor, Bursaspor ve Akhisar Belediyespor’un Süper Lig’e alınması beklenirken, Manisa FK gibi takımlarında TFF 1. Lig’e terfii etmesi bekleniyor.