Lifebursa.com - Bursa ve Türkiye'den son dakika haberleri

Thodex mağduru: 2 hafta önce şüphelendim

Gündem , 26 Nisan 2021 Pazartesi, 16:48

Thodex mağdurları gün geçtikçe artıyor. Savcılığa başvuran Ahmet S. 2 milyon lira kaybı olduğunu söyledi. Milliyet'e konuşan Ahmet S. Faruk Fatih Özer'i arkadaşı aracılığıyla tanıdığını söyleyerek, "Olay ortaya çıkmadan 2 hafta önce işlem yapamadığım için şüphelenip şirkete gittim. Kimse olmadığını görünce Faruk ile ortak arkadaşımı arayıp sormasını istedim. Faruk arkadaşıma, 'Bir sorun yok arkadaşının parasını göndereceğim' demiş. 2 hafta sonra da yurtdışına kaçtı." dedi.

Thodex mağduru: 2 hafta önce şüphelendim

Sahibi olduğu kripto para borsası Thodex üzerinden 400 bin kişiyi dolandırdığı iddia edilen Faruk Fatih Özer'in Arnavutluk'a kaçtığı tespit edilince mağdurlar soluğu savcılıkta aldı. Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı'na başvuran mağdurlardan biri de Ahmet S. oldu.

2 milyon lirasının dolandırıldığını söyleyen Ahmet S., "Ben bir sıkıntı olduğunu olaydan 2 hafta önce fark ettim. İşlem yapamıyordum. Şirketle iletişime geçmeye çalıştım ama kimseye ulaşamadım. Telefon ve maille ulaşamayınca şirketin Kadıköy'deki ofisine gittim. Ancak şirket boştu" dedi.

"İNSANLARI UYARMAYA ÇALIŞTIM"

Şirkette kimse olmadığını görünce dolandırılmak üzere olduğunu anladığını söyleyen S., "Sosyal medya hesaplarımdan insanları uyarmaya çalıştım. Şikayet sitelerine de yazdım ama kimseye sesimi duyuramadım" dedi.

"KİMSE BEKLEMİYORDU"

Şirket sahibi Faruk Fatih Özer'i arkadaş ortamından tanıdığını söyleyen Ahmet S., "Benim yakın bir arkadaşımın arkadaşı. İkisi gayet samimi, birlikte tatile gidiyorlardı. Ben de şirkete ulaşamayınca bu arkadaşıma ulaştım.