Lifebursa.com - Bursa ve Türkiye'den son dakika haberleri

TSYD buluşmaları

Spor , 24 Eylül 2020 Perşembe, 10:18

TSYD buluşmaları
TSYD Bursa Şubesi Bursaspor’un teknik direktör buluşmalarının ilki bugün Mustafa Er’in katılımıyla yapıldı.

Demirci Mahallesi’ndeki Ünlü Cadde Pasta Cafe’nin yeni yerinde gerçekleştirilen toplantı gerçekten büyük samimiyet içerisinde geçti.

Organizasyonu gerçekleştiren TSYD Bursa Şubesi Başkanı Mehmet Ali Ekmekçi ve yönetim kuruluna bu güzel birliktelik için ne kadar teşekkür etsek azdır.

Bu teşekkürün ana nedenlerinden bir tanesi geldiği günden buyana takımın içerisindeki sorunları dobra dobra anlatan ve herkesin bunları açık yüreklilikle öğrenmesini isteyen teknik direktör Mustafa Er, gerçekten çok önemli açıklamalarda bulundu.

Bugün spor yazarı olarak, gazeteci olarak Vakıfköy’den gelen gençlerin hep koruyucusu olmuştum. Bundan sonra da olmaya devam edeceğim. Ancak dürüst ve yürekli olanların. Armasını satanların olmayacağım.

Mesela ilk tepkimi Sedat Dursun’a yapmak istiyorum.

Takımın 2-0 kazanmış. Sen otobüsle Bursa’ya dönerken, ‘veda’ mesajı atmak neyin nesi. İnsanlar önce haddini bilecek. Bu kulüp sizleri belli bir noktaya getirebilmek için büyük emekler harcadı. Siz ise bu emekleri bir kalemde elinizin tersi ile silip atamazsınız.

Ülkemizin ekonomik darboğazdan geçerken hem iş dünyası ve spor dünyasındaki herkes maddi kriz içerisinde. Sizlerde kulübün ne durumda bulunduğunu biliyorsunuz. Parada para diye tutturmanızın bir anlamı yok. Kubilay Kanatsızkuş’tan sonra Sedat Dursun’da veda etti.

Aslında takımı derleyip toparlaması gereken tecrübeli oyunculardan birisi daha isyan bayrağını açmış maç sonunda. Görenlerden, tanık olanlardan duyduğuma göre o tecrübeli ismin yaptığı büyük terbiyesizlik. Hiç kimse unutmasın, böyle havaya girenlerin hiç birisi Bursaspor’dan büyük değil.

Bu anlı, şanlı armanın etrafından ne isimler geldi geçti. Onlar birer birer gözümün önünde. Hepsi unutuldu.

Hatta alt yapıdan menajerlerinin, ailelerinin baskısıyla kaçıp gidenler, hala öfkeyle anıldığını hatırlatmakta fayda var. Futboldan sonraki yaşam içinde yine bu kentte olacaksınız. O nedenle bir kararı alırken bir değil bin kez düşünün.

Mustafa Er çok kibar ve insanları kırmak bile istemiyor. Sedat konusunda ise sadece, “Sedat ile maçtan sonra konuştum, sıkıntılarının olduğunu ayrılmak istediğini söyledi. O da aramızda olmayacak. Sedat’sız yolumuza devam edeceğiz. Bizim için çok ciddi bir problem değil. Armayı taşımak istemeyen her oyuncu ayrılması gerekiyor. Biz armanın kıymetini bilen oyuncularla devam edeceğiz, gerekirse 16 yaşındaki Kerem’i oynatırız. Serdar Özkan’ın sakatlık problemi de var, Serdar ile alakalı her şey olabilir. Devam da edebilir takımdan ayrılabilir” dedi.

TAHTA AÇILMAZSA NE OLACAK?

Bursaspor yönetiminin tahtayı açtırabilmek için yoğun çaba içerisinde olduğunun altını çizen Teknik Direktör Mustafa Er, ‘Tahta açılmazsa Bursaspor olarak hedefimiz ne olacak?’ soruma ise içtenlikle şu cevabı verdi:

Altınordu maçında tam Vakıfköy’den gelen 10 oyuncumuz forma şansı buldu. Tahta açılmazsa yine bu oyuncularımızla yola devam edeceğiz. Elbette hedefimiz Bursaspor’un kalitesi sahaya yansıtmak olacak. İçeride ve dışarıda kazanmak için oynayacağız. Alt yapıdan gelen çok yetenekli oyuncularımız var. Bizim hedefimiz elbette üst lige çıkmayı zorlamak olacaktır.”

Sosyal medyayı futbolcuların da takip ettiğinin altını çizen Mustafa Er, iyi oynayan futbolcunun göklere çıkartılıp gereksiz yakıştırmalar yapıldığını, sonrasında futbolcuların bundan olumsuz yönde etkilendiğini, sonrasında onları yeniden eski haleni döndürebilmek için zorlandıklarının altını çizdi.

Giresunspor karşılaşması Bursaspor için çok önemli bir mücadele olacak. Rakip kadrosunu yeni transferlerle güçlendirdi. Ancak ilk kez bir arada oynamanın yaratacağı sıkıntıları olabilir. Bunu değerlendirebildiğimizde Bursaspor bu maçı kayıpsız aşarak, yürüyüşünü sürdürecektir.

En azından geçen yıl olduğu gibi Giresunspor’a yenilmeyelim.