Bursa
Çok Bulutlu
14.5°
Lifebursa.com - Bursa ve Türkiye'den son dakika haberleri

TSYD Bursa Şubesi'nde kongre 23 Mart'ta

Spor , 20 Mart 2021 Cumartesi, 16:16

Türkiye Spor Yazarları Derneği (TSYD) Bursa Şubesi'nde seçim heyecanı yaşanıyor. Mevcut Başkan Mehmet Ali Ekmekçi ile Vedat Yücebaş 23 Mart tarihindeki genel kurulda yarışacaklar

TSYD Bursa Şubesi'nde kongre 23 Mart'ta

Türkiye Spor Yazarları Derneği Bursa Şubesi'nde kongre 23 Mart Salı saat 10.30'da Kültürpark içerisindeki Medya Restaurant'ta gerçekleştirilecek.


TSYD Bursa Şube Başkanı Mehmet Ali Ekmekçi, olağan genel kurulun 23-30 Mart tarihlerinde Kültürpark Medya Restaurant'ta gerçekleştirileceğini söyledi. 2018 yılındaki genel kurulda oybirliğiyle başkanlık görevine seçildiğini hatırlatan Ekmekçi, "Yeni dönemde de kaldığımız yerden, emin adımlarla, vefakar, ilkeli, meslek etiğini ön planda tutan anlayışımızla, sizlerden aldığımız güçle tazelediğimiz güven ve sorumluluğumuzun bizlere yüklediği heyecanla yolumuza devam edeceğiz. Söyleyecek çok sözümüz, birlikte hayata geçireceğimiz çok projemiz var" dedi.

Kongre öncesinde TSYD Bursa Şubesi'ne aday başkan adayı Vedat Yücebaş yayınlanan bildirisinde dernek üyeleri için deplasman aracı uygulaması, stat çalışanlarının haklarının savunması, ekipman desteği, söyleşi ve eğitimlerin yeni dönemde yer alacağı bildirildi.
Gençler ağırlıklı yeni bir ekiple aday olduklarını kaydeden Vedat Yücebaş, "Yeni dönemde dernek merkezini daha aktif kullanacağız ve meslektaşlarımızın hizmetine açacağız. Deplasman aracı uygulaması başlatacağız. Stat çalışanlarının haklarını koruyacağız. Üyelerimizin eğitimlerine ağırlık vereceğiz. Çeşitli turnuva ve organizasyonlar düzenleyeceğiz. Meslektaşlarımızı 23 Mart'taki seçimlere bekliyoruz" dedi.

Dernek listesinde asil yönetim kurulu üyelerinde Vedat Yücebaş, Eyüp Turan, Sevinç Çelebi, Cemal Ekentok, Volkan Tezcan, Tolga Öztaş ve Barış Yalım yer alıyor.