Bursa
Çok Bulutlu
14.1°
Lifebursa.com - Bursa ve Türkiye'den son dakika haberleri

Türkiye'nin nüfus cüzdanı yeni anayasa

Gündem , 12 Şubat 2021 Cuma, 18:20

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, "Türkiye artık gençler tarafından yönetiliyor. Siz gençlere de en büyük hediyemiz artık yeni anayasa olacaktır. Cumhurbaşkanımızın size en büyük hediyesi yeni anayasa yapılmasıdır. Bu yeni Türkiye'nin nüfus cüzdanı olacaktır" dedi.

Türkiye'nin  nüfus cüzdanı  yeni anayasa

AK Parti Adana İl Gençlik Kolları 6.Olağan Kongresi, Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan video konferans yoluyla katıldığı Yüreğir Serinevler Kapalı Spor Salonu'nda yapıldı. AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, burada yaptığı konuşmada, "Biz Çukurova'nın bereketinin çocuklarıyız. Biz toprak nedir, hava nedir biliriz. Bunları bildiğimiz için vefa, sadakat nedir onları da biliriz. Siz Adana'nın gençliğisiniz, Çukurova'nın evlatlarısınız. Bu ülkeye Suriye'deki terör örgütleri komşu yapılmaya çalışıldığında Cumhurbaşkanımız, 'Bir gece ansızın gelebiliriz' dedi. Sayın Cumhurbaşkanım Adanalı gençlerde bir gece ansızız gelebilir. Bizim partimiz yaşlanmaz sadece yaş alır. Cumhurbaşkanımız Suriye sınırında kurulmak istenen terör devletini darmadağın ederken Adana gençliği Cumhurbaşkanımızın yanındadır. Onlar kardeşlerimizin kanına ekmek doğramak isterken Cumhurbaşkanımız buradan verdiği destekle Azeri Türklerine destek verirken Adana gençliği bir an bile tereddüt etmeden onun yanında durdu" diye konuştu.

"GENÇLER, SİYASETİN

ÖZNESİ HALİNE GELDİ"

Türkiye'de yapılacak yeni anayasanın gençlere hediye edileceğini söyleyen Çelik, "Ben en zor zamanlarda bile hafızamda ne kalmış diye yokladığımda şunu görüyorum. En zor zamanlarda bizim umutsuzluğumuz yoktu. Çünkü önemli olan bu yolu yürümektir diyoruz. Cumhurbaşkanımız siz gençleri direklere bayrak asan gençler halinden çıkarıp siyasetin öznesi haline getirdi. Türkiye artık gençler tarafından yönetiliyor. Cumhurbaşkanımız bütün bunlar yapılırken size spor tesisleri, sanat alanları hediye etti. Şimdi en büyük hediyesi nedir biliyor musunuz. Bizim gelecek nesillere olan borcumuz Türkiye'ye yeni anayasa yapılmasıdır. Cumhurbaşkanımızın size en büyük hediyesi yeni anayasa yapılmasıdır. Yeni anayasa yapıldığı zaman bu gençler tarafından yönetilen önü açık hiç kimse tarafından önü kesilemeyecek Türkiye'nin nüfus cüzdanı olacaktır. Biz mücadelemize yeni başlıyoruz. Cumhurbaşkanımız 2023,2024'ten bahsederken yaşadığı heyecanı görüyorsunuz. Cumhurbaşkanımıza saldıranlar, 'Erdoğan'a karşıyız Suriye'den, Libya'dan, Kıbrıs'tan askerin çıkmasını istiyoruz. Karabağ'da verdiği desteği kessin' diyorlar. Biz ama Cumhurbaşkanımızın yanınızdayız çünkü onlar çıksın dedikçe Cumhurbaşkanımız 'çıkmayacak' diyor. Ak gençlik Cumhurbaşkanımızın arkasındadır" şeklinde konuştu.