Lifebursa.com - Bursa ve Türkiye'den son dakika haberleri

"Türkiye salgından en az etkilenen ülke oldu"

Siyaset , 19 Eylül 2020 Cumartesi, 14:36

"Türkiye salgından en az etkilenen ülke oldu"
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul’dan Kuzey Marmara Otoyolu'nun Gebze-İzmit Kavşağı arasındaki kesimi açılış törenine video konferans ile katıldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşmasından öne çıkanlar;

"1915 Çanakkale Köprüsü'nün de içinde olduğu Kınalı-Tekirdağ-Çanakkale-Balıkesir projesini de tamamladığımızda Marmara'yı ve Batı Anadolu'yu otoyol ağıyla kuşatmış olacağız. Hizmete açtığımız Gebze-İzmit kesimi, aynı zamanda TEM Otoyolu ve D-100 Karayolundaki yükü de azaltacaktır. Bu durum İstanbul-Ankara güzergahının en sıkışık kesiminin rahatlaması anlamına geliyor. Türkiye'yi yeniden kendi iç meseleleriyle boğuşan bir hale getirerek asırlık uyanışımızı önlemeye çalışıyorlar."

"10 yıl önce 2023 hedefleriyle milletimizin huzuruna çıktığımızda birilerinin tek derdi birkaç ay sonra yapılacak seçimlerdi. Aradan geçen bunca zamana rağmen karşımızda halen ufku yapılacak ilk seçimleri geçemeyen bir siyaset anlayışı var."

"Yılın üçüncü çeyreğinde üretmeye devam ederek salgının etkilerinin önemli bir kısmını geride bıraktık."

"Sağladığımız uygun finansan etkisiyle, konut ve otomobilde rekorlar ardı ardına geliyor"

"Önümüzdeki dönemde istihdam daha da artacak. İnşallah 3. çeyreği her kesimi memnun eden bir büyüme oranıyla kapatacağız."

"Türkiye'yi Afrika'nın Güney Amerika'nın ücra köşelerindeki ülkelerle aynı not kategorisine sokanlara en güzel cevabı başarımızla vereceğiz"

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kuzey Marmara Otoyolu’nun 5. Kısmı olan Gebze – İzmit kesimini  açtı.

Kocaeli’de Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu’nun hazır bulunduğu törene Erdoğan videokonferans yöntemiyle katılıyor.

Erdoğan 57 km’yi aşan bu kısmın otoyolun en önemli güzergahlarından birini olduğunu belirtti ve ve TEM ve D100 üzerindeki yoğunluğunu azaltacağını söyledi.

Öte yandan ; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Kuzey Marmara Otoyolu açılışında önemli açıklamalarda bulundu. Erdoğan Tüm dünyayı etkisi altına alan Koronavirüs salgını hakkında konuşarak Türkiye'nin salgından en az etkilenen ülke olduğunu açıkladı.