Bursa
Çok Bulutlu
12.3°
Lifebursa.com - Bursa ve Türkiye'den son dakika haberleri

Türkiye'ye rezervasyonlar patladı

Ekonomi , 24 Şubat 2021 Çarşamba, 08:51

İngiliz Daily Mail gazetesi, Başbakan Boris Johnson'ın 17 Mayıs'ta uluslararası seyahat kısıtlamalarının kaldırılmasının planlandığını açıklamasının ardından İngilizlerin gelecek yaz için Türkiye, Yunanistan ve İspanya'ya tatil rezervasyonlarında patlama yaşandığını yazdı.

Türkiye'ye rezervasyonlar patladı

Easy Jet şirketinin uçuş taleplerinde yüzde 350'ye yakın artış görüldüğü belirtildi. Jet2 şirketi ise Johnson'ın duyurusundan sonra yüzde 600'lük bir talep artışı olduğunu belirtti.

İngiltere 4 aşamada normalleşecek

'DİKKATLİ OLUN' UYARISI

Diğer turizm şirketlerinin açıkladığı rakamlara göre, en çok rezervasyonlar sırasıyla ağustos, temmuz ve eylül ayları için yapıldı. Buna karşın, Johnson'un sağlık danışmanlarından Profesör Graham Medley, İngilizlerin 2023'e kadar tatil planı yapmamaları gerektiğini söyledi.

Filipinler'den İngiltere ve Almanya'ya ilginç teklif: Aşı karşılığında hemşire!

Medley, "Zaman, dikkatli olma zamanıdır. İngiltere, koronavirüs aşısı konusunda iyi adımlar atarken, başka ülkeler bizim kadar iyi durumda değil" dedi.

İngiltere Başbakanı Boris Johnson, önceki gün Avam Kamarası'nda yaptığı açıklamada, ülkede 8 Mart'tan itibaren COVID-19 önlemlerinin aşamalı olarak kaldırılacağını açıklamıştı.