Lifebursa.com - Bursa ve Türkiye'den son dakika haberleri

Tuzlaspor ile zor oyun

Bursaspor , 02 Ekim 2020 Cuma, 14:30

Puan cezası gelecek mi? Yönetim desteksiz kalmasına karşın transfer tahtasını açabilecek mi?

Tuzlaspor ile zor oyun
Bursaspor Kulübü’nün çıkarttığı ve engellerin birer birer aşıldığı ‘anı kombineleri’ ilgi görecek mi?

Anadolu takımlarına puan silme cezası veren TFF, bütçelerini aşan ve anormal transferler yapan Süper Lig kulüplerine ceza verebilecek mi?

Bu sorular ile haftayı geçirdik.

Aslında Karabükspor’da başlatılan mahkeme süreci Bursaspor ve diğer kulüplerle ilgili devam eder mi diye de düşünmeye başladım.

Keşke, mahkemelerle birlikte Maliye Bakanlığı bu olaya el atsa spor kulüplerinin özellikle yabancı futbolcu getiren, ülkeyi emekliler cenneti yapan futbol menajerlerinin ne kadar vergi kaçırdıklarını görürler. Cezayı da keserler.

Her neyse;

Biz bunları bırakalım da Bursaspor’umuza bakalım.

116 bin hatıra kombinesinin ben tamamının en kısa süre içerisinde satılacağına inanıyorum.

Kombinelerin tamamı satılırsa gelecek olan 11,6 milyon ₺ tahtanın açılması için biraz nefes alınmasına katkı koyacaktır.

Yeşil-beyazlılar yarın ligin yeni takımlarından Tuzlaspor’un konuğu olacak. Ancak rakibin sahası şartlara uygun olmaması nedeniyle Ümraniye Stadı’nda oynanacak.

Rakibimiz ilk kez yükseldiği TFF 1.Lig için oldukça çok ve iyi transferler yaptı. Tecrübeli oyuncularıyla kadrosunu güçlendirdi. Lige iyi başladı ve üç maçta 7 puan topladı.

Bizim tahtamızın kapalı olması nedeniyle gençlerimizle mücadelemizi sürdüreceğiz.

Zorlu bir karşılaşma olacak.

Tabii ki Mustafa Er’in de dediği gibi, yeşil-beyazlılar yarın sahaya kazanmak için çıkacak.

Bunu başarırlar mı?

Ben inanıyorum başarırlar.

Ne kadar genç takım da olsak, takım olarak bir arada dördüncü maçımıza çıkacağız. En azından takım bir arada oynama alışkanlığını kazandı.

Lig ikinciliğine yükselen rakibimiz karşısında alınacak güzel bir sonuç, takımın milli araya daha moralli girmesini sağlayacaktır.